Utorok, 21. november, 2017 | Meniny má Elvíra

Gemerská Hôrka získala bod, Dobšiná doma tri

Uplynulé 21. kolo V. ligy Košicko – gemerskej skupiny prinieslo body pre oba tímy.

MFK Dobšiná. (Zdroj: Peter Podolinský)

Kokšov-Bakša – Gemerská Hôrka 2:2 (1:1) Góly: 19. Ľ. Tomčo, 54. M. Korinek – 45. B. Vysoký, 89. Á. Gyurán, ŽK: 65. L. Ružička, 72. M. Stoľar – 27. J. Kovács, 72.B. Vysoký, R: P. Židišin, D: 150. GEMERSKÁ HÔRKA: G. Asztalos – D. Bodnár, R. Szkokan (73. Á. Gyurán), J. Kovács (85. R. Fazekaš), Š. Tóth, Z. Farkaš, A. Prónyai (20. B. Vysoký), R. Madarász, V. Vávra, M. Lörinc, L. Hruška.

Futbalisti Gemerskej Hôrky doplácali na chyby. V 13. min. inkasovali prvý gól, keď po štandardke „zaspali“ a lopta sa dostala za ich chrbát a Tomčo otvoril skóre. V nasledujúcich minútach videli diváci priemerný futbal s množstvo chýb a nepresností na oboch stranách. Hosťom sa predsa len podarilo vyrovnať.

V závere polčasu sa po rohu presadil striedajúci Vysoký. V 54. min. sa znova po chybe hostí sa dopredu dostal Korínek a zoči voči brankárovi nezaváhal. Hostia sa s tým však nechceli zmieriť a postupne si vytvárali tlak. V závere už hrali vabank a v 89. min. sa presadil striedajúci Gyurán.

Prezident FK Gemerská Hôrka Jaroslav Švehla: „Aj keď sme nepodali optimálny výkon, dôležitý je pre nás výsledok. Remíza bola zaslúžená a spravodlivá. Podstatné je však to, že sme bodovali. Pre nás je cenný každý bod, navyše ak je z ihriska súpera.“

Dobšiná – Perín 5:1 (1:0) Góly: 9. F. Fabián, 58. M. Martinko, 60. J. Barnák, 77. A. Gallo (11 m), 79. P. Hutník – 49. K. Grega (11 m), ŽK: 48. M. Majerčák, 57. A. Gallo – 57. a 73. M. Hrabčák, 76. Š. Kolesár, ČK: 0 – 73. M. Hrabčák, R: M. Maličký, D: 50. DOBŠINÁ: Š. Mišina – M. Martinko, P. Fabián, J. Barnák, M. Gelda, A. Gallo, R. Gotthardt, F. Fabián (55. M. Delano Baquero), P. Repel (66. P. Hutník), M. Langer, M. Majerčák.

Dobšinčania začali na domácej pôde dobre. Už v 9. min. sa po góle F. Fabiána ujali vedenia. Potom sa hralo medzi šestnástkami. Domáci mali viac z hry, hostia sa dostávali po šestnástku, kde ich dobre hrajúca domáca obrana zastavovala. Na druhej strane sa ani domácim nepodarilo skórovať.

V úvode druhého polčasu hostia vyrovnali, keď po faule mali výhodu pokutového kopu. Grega sa nemýlil.

Domáci odpovedali po necelých desiatich minútach gólom Martinka. O chvíľu na to v 60. min. skóroval Barnák. Bol to zlomový moment zápasu, po ktorom ovládli domáci hru. Od 73. min. navyše hrali hostia bez vylúčeného Hrabčáka, ktorý bol dvakrát napomínaný. V 77. min. premenil penaltu A. Gallo a v 79. min. uzavrel účet striedajúci Hutník.

Tréner MFK Dobšiná Július Strelka: „Neviem, či nás súper podcenil, ale v tomto zápase sme boli o triedu lepší. Okrem penalty hostia nemali šance. Súper bol už po treťom góle odovzdaný. My sme mohli dať gólov aj viac.“

Ostatné výsledky 21. kola: Košická Nová Ves – Slávia TU Košice 2:0, Čečejovce – Ťahanovce 0:0, Poproč – Sokoľany 0:1, Kechnec – Veľká Ida 5:2, Malá Ida – Turňa n/B ?:?.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: IV. a V. liga: Čana nastrieľala 20 gólov, Geča ich dala 11

Strelci

10 gólov – D. Bodnár (Gemerská Hôrka).
7 gólov – M. Putnocký, M. Martinko (obaja Dobšiná).
6 gólov – R. Gotthardt, F. Fabián (obaja Dobšiná).
4 góly – V. Vávra (Gemerská Hôrka).
3 góly – M. Poliak, A. Gallo (obaja Dobšiná).
2 góly – M. Gelda, J. Barnák (obaja Dobšiná).
1 gól – D. Gere, D. Betík, R. Szkokan, R. Kardos, V. Kováč, Á. Iboš, A. Prónyai, J. Kovács, B. Vysoký, Á. Gyurán (všetci Gemerská Hôrka), L. Greško, J. Gelda, P. Repel, M. Langer, P. Hutník (všetci Dobšiná).
Vlastné góly – A. Izák (Gemerská Hôrka), A. Gallo (Dobšiná).

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, Futbal