Úspešná výprava Judo clubu pri TJ Elán Rožňava.
Úspešná výprava Judo clubu pri TJ Elán Rožňava. (Autor: archív klubu)
Peter Podolinský|18. máj 2017 o 00:00

Na majstrovstvách kraja žiakov v Michalovciach sa presadil Kristián Hudák.

ROŽŇAVA. Druhé kolo Krajskej ligy žiakov a žiačok i Majstrovstvá kraja priniesli pre malých džudistov Judo clubu pri TJ Elán Rožňava viacero pekných umiestnení.

Kristián Hudák sa stal medzi staršími žiakmi vo váhe do 50 kg majstrom kraja.

S medailami sa vrátili aj mladší žiaci. Kristián Tömöl skončil vo váhe do 46 kg na druhom a Dávid Boršódi vo váhe do 42 kg na treťom mieste.

„Chlapci zápasili s rešpektom. Bola to ich prvá veľká súťaž. Bojovali, o čom svedčia ich výsledky,“ uviedla predsedníčka a trénerka Judo clubu pri TJ Elán Rožňava Ivana Mikolajová.

V krajskej lige sa predstavili najmladší zápasník a zápasníčky rožňavského klubu. Anna Mikolajová (super mini žiačky do 24 kg) skončila na druhom mieste.

Za pozornosť stojí, že bojovala s ťažšími súpermi, keďže vážila 18 kg.

Tretie miesta získali Laura Šimko (super mini žiačky do 21 kg) a Erik Vízi (mini žiak do 30 kg). Štvrtá priečka zostala na Lenku Mikolajovú (super mini žiačky do 30 kg).

„Naše dievčatá nemali na súťaži súperky. Boli spojené s chlapcami. Strach mali veľký, ale nedali sa zahanbiť a bojovali zo všetkých síl,“ poznamenal Mikolajová. Spomínané podujatia sa konali prvú majovú sobotu v Michalovciach.

Pred zápasníkmi klubu sú teraz Majstrovstvá Slovenska, ktoré sú naplánované na prvý júnový víkend v Rimavskej Sobote.

„S našimi zverencami sme spokojní. Každou súťažou sa zdokonaľujú. Do majstrovstiev Slovenska máme ešte mesiac a pol. Chlapci musia zabrať. Pridali sme im kondičný tréning navyše,“ uzavrela Mikolajová.