Nájdete nás na webe
AKTUALIZOVANÉ 10:54

Futbalisti Krásnohorského Podhradia zdolali Rudňany

V IV. lige boli na programe zápasy 24. kola. Rožňava mala voľno.

Po sérii prehier si Podhradčania konečne pripísali víťazstvo.(Zdroj: Peter Podolinský)

Krh. Podhradie – Rudňany 5:0 (2:0)

Góly: 11., 54. a 85. M. Almáši, 31. J. Erdöfalvi, 72. L. Héger, ŽK: 0 – 34. A. Hric, 86. J. Mikuš, R: M. Mišenčík, D: 100.
KRH. PODHRADIE: M. Manko – J. Erdöfalvi, M. Pollák, A. Vaško, M. Almáši, R. Kuzma, K. Zubrický (51. L. Héger), D. Gere (80. D. Vozár), I. Oravec, Š. Kún (73. N. Lükő), M. Mészner.

Domáci začali aktívne a už v úvodných minútach sa dostávali do šancí, no strely smerovali nad. Do čierneho ako prvý trafil prudkou strelou v 11. min. Almáši. Tlak domácich pokračoval aj naďalej, no gól nevyťažili ani po sérii rohov. Hostia sa pred Manka dostávali len sporadicky.

Po polhodine hry sa domáci tešili druhýkrát, keď presnou hlavičkou skóroval kapitán Erdöfalvi. Aj po prestávky boli domáci aktívnejší. V 54. min. zahrával Almáši priamy kop a znova ukázal, že to vie. Trojgólový náskok priniesol do domácich radov pokoj až uspokojenie a hostia sa tak viac dostávali pred domácu bránu. Ich snahy však dobre likvidovala obrana, či brankár Manko.

V 71. min. zahrávali hostia priamy kop, ktorý domáci odvrátili a prešli do rýchleho útoku. Na jeho konci bol Héger, ktorý pridal štvrtý gól. Päť minút pred koncom pridal Almáši piaty gól domácich a uzavrel tak svoj hetrik.

Záložník FK Krásnohorské Podhradie Andrej Vaško: „Domáce prostredie je našou výhodou. Vonku síce kvalita klesá, ale doma sa vieme správne naladiť a vieme zápasy dotiahnuť do víťazného konca. Zápas v náš prospech zlomili štandardné situácie. Vyšli dve, roh v prvom polčase a priamy kop v úvode druhého polčasu. Ten bol pre vývoj zápasu do veľkej miery rozhodujúci. Viedli sme po ňom 3:0. Vo zvyšku druhého polčasu sme to potvrdili dvoma gólmi.

Po treťom góle sme sa trochu prispôsobili tempu súpera, aj sme menej behali v strede. Vznikla tak veľká medzera medzi zálohou, útokom a obranou. Hostia sa tak mohli viac presadzovať a ohroziť nášho brankára. Čisté konto sme si však udržali, čomu sme veľmi radi.“

Tréner OŠK Rudňany Pavol Kubus: „Naša defenzívna činnosť bola katastrofálna. Nevieme si to zorganizovať. Napríklad pri prvom góle, keď boli pri rohovom kope dvaja hráči pri zadnej tyči. Ďalším faktorom bol výkon brankára, ktorý dostal štyri lacné góly a vôbec nás nepodržal. No obranná činnosť sa však začína od celého mužstva. My sme sa asi len prišli pozrieť na hrad a nemalo to nič spoločné s futbalom.

V druhom polčase sme síce mali aj nejaké šance, no skôr to vyplývalo z toho, že domáci sa bavili futbalom, každý chcel zaútočiť, každý si chcel vystreliť. Nám sa tak otvoril priestor a boli sme aktívnejší. Ale len niektorí jednotlivci, ostatní to odflákli. Nie je čo hodnotiť. Skôr sa tu natíska otázka pre chlapcov, ako budú ďalej pristupovať k futbalu, lebo v posledných dvoch zápasoch sme dostali jedenásť gólov a výkony sú slabé.“

Ostatné výsledky 24. kola IV. ligy Juh: Hrabušice – Sobrance nehralo sa (Hosťom sa po ceste na zápas pokazil autobus.), Krompachy – Čaňa 2:0, Medzev – Strážske 6:1, Kalša – Veľké Kapušany 5:1, Parchovany – Veľký Folkmar 10:0, Geča – Maria Huta 3:1, Rožňava voľno.

Strelci

16 gólov – R. Kuzma (Krh. Podhradie).
12 gólov – L. Héger (Krh. Podhradie), J. Figúr, F. Kovács (obaja Rožňava).
11 gólov – M. Almáši ml. (Krh. Podhradie).
8 gólov – Pa. Gere (Rožňava).
6 gólov – M. Gere, I. Petruk (obaja Rožňava).
5 gólov – P. Husár (Rožňava).
4 góly – J. Ďuriček (Rožňava).
3 góly – L. Drobňák, Á. Lippai, M. Gallo ml. (všetci Rožňava).
2 góly – M. Pollák, A. Vaško, N. Lükő, J. Erdöfalvi (všetci Krh. Podhradie), L. Strelka (Rožňava).
1 gól – M. Mészner, I. Oravec (všetci Krh. Podhradie), P. Sappanoš (Rožňava).