Nepriaznivá séria Revúčanov pokračovala aj v Slovenských Ďarmotách

(Autor: archív MFK Revúca)
Peter Podolinský|2. máj 2017 o 15:09

Hráči nezlomili nepriaznivú bilanciu s týmto súperom.

V 19. kole IV. ligy SsFZ Juh cestoval MFK Revúca do 150 km vzdialených Slovenských Ďarmot, aby sa jeho hráči pokúsili zlomiť nepriaznivú bilanciu s týmto súperom a pripísať si prvé víťazstvo v jarnej časti súťaže.

Slovenské Ďarmoty - Revúca 4:0 (1:0)

Góly: 37. M. Greguš, 62. M. Horváth, 70. a 85. N. Havrila, ŽK: 77. I. Lukács – 21. E. Urc, R: Š. Kosturský, D: 10.

REVÚCA: L. Smerek – L. Kožička, M. Majerčík, T. Urc, J. Krajňák, D. Bystrán, D. Šestina, E. Urc, P. Antal, R. Lunter, Z. Gömöri (65. M. Kasper).

Od úvodného hvizdu však bolo jasné, že tón hry budú udávať domáci hráči. Už v 5. min. sa kolmou prihrávkou dostali do šestnástky a po teči stopéra Majerčíka skončila lopta na brvne. V 11. min. sa k lopte dostal P. Nilaš, posunul si loptu do pokutového územia, no jeho strelu z 11 metrov rukou vyrazil hosťujúci brankár Smerek.

V 25. min. sa pomedzi stopérov opäť prehnal rýchly P. Nilaš, obišiel aj vybiehajúceho brankára, ale jeho strelu z uhla vykopol na bránkovej čiare vracajúci sa T. Urc.

Na druhej strane sa strelou spoza šestnástky pokúšal prekvapiť domáceho brankára Šestina, no ten si pred dobiehajúcim Bystránom loptu postrážil.

V 37. min. nakopli domáci loptu do šestnástky, kde ju v ofsajdovej pozícii 2 metre pred brankárom predĺžil N. Havrila. Jeho hlavičku Smerek na bránkovej čiare reflexívne vyrazil len k dobiehajúcemu Gregušovi, ktorý otvoril skóre zápasu.

O dve minúty neskôr získal v strede ihriska loptu Bystrán, posunul na krídlo Lunterovi, aby si sám nabehol pred brankára. Vo vyloženej pozícii však hlavičkoval nad bránu.

Revúca nestačila na Slovenské Ďarmoty: fotogaléria

2.5.2017

Hneď v úvode druhého polčasu sa do úniku dostal N. Havrila, jeho strelu k ľavej žrdi však Smerek vyrazil do bezpečia. Hostia sa snažili viac kombinovať, čoho výsledkom bolo prečíslenie v 60. min., keď Bystrán posúval v šestnástke loptu Kožičkovi, ale ten premeškal vhodný okamih na strelu a domáca obrana sa stihla sformovať.

Upokojenie domácich prišlo v 62. min. po rohovom kope. Dlhý center na zadnú žrď sa snažil vrátiť pred brankára Horváth a so šťastím sa podarilo dopraviť loptu do siete ponad brániaceho hráča na bránkovej čiare.

Revúčania po tomto góle otvorili hru, čo vytváralo priestor pre domáce rýchle protiútoky. Dva z nich premenil domáci kapitán N. Havrila.

Okrem toho domáci hráči spálili ešte tri dobré príležitosti. MFK Revúca tak nedokázal streliť gól už v štvrtom zo šiestich jarných kôl.

Kapitán MFK Revúca Lukáš Smerek: „Súper na nás vybehol, čo sme, samozrejme, aj očakávali. V prvom polčase sa nám ešte celkom darilo zastavovať ich príležitosti. Pribrzdil nás gól z postavenia mimo hry. Na to sa však nemôžeme vyhovárať, pretože prakticky hneď z ďalšieho protiútoku sme mohli vyrovnať. Druhý polčas sme sa už zúfalo snažili, ale súper hral takticky veľmi dobre a prakticky k ničomu nás nepustil. Dva góly v závere samozrejme mrzia, ale vyplynuli zo snahy streliť aspoň gól.“

Tornaľa – Rakytovce 3:1 (0:0)

Góly: 49., 67. a 83. G. Farkas – 89. A. Molnár (vlastný), ŽK: 74. Cs. Valaszkay – 83. M. Gašpar, R: R. Jelok, D: 300.

TORNAĽA: R. Juhász – A. Pipiška, I. Drnaj. D. Duczman, T. Duczman, Cs. Valaszkay, Cs. Juhász (90. Z. Halász), G. Farkas (86. A. Molnár), Zs. Balog (76. R. Miglavic), J. Betík, M. Kováč.

Ostatné výsledky 19. kola IV. ligy sk. Juh: Medzibrod – Veľký Krtíš 1:0, Šalková – Kováčová odložené, Hriňová – Olováry 3:0, Badín – Poltár 0:1, Pliešovce – Vinica 0:0 odložené.

Strelci

12 gólov - G. Farkas (Tornaľa).

9 gólov – M. Levický (Revúca), Cs. Juhász (Tornaľa).

5 gólov – D. Bystrán (Revúca).

3 góly - T. Urc (Revúca).

2 góly – F. Faško (Revúca), T. Boháčik, J. Zsíros, Zs. Balog (všetci Tornaľa).

1 gól – J. Ganaj, P. Konček, L. Kožička, R. Lunter (všetci Revúca), R. Miglavic, A. Jankóšik, T. Duczman (všetci Tornaľa).

1. Šalková 18 11 5 2 39:14 38

2. Slov. Ďarmoty 19 10 6 3 32:17 36

3. Rakytovce 19 10 3 6 40:20 33

4. Tornaľa 19 10 3 6 30:27 33

5. Vinica 18 10 1 7 23:24 31

6. Medzibrod 19 8 5 6 28:21 29

7. Pliešovce 18 6 6 6 21:21 24

8. Hriňová 19 7 3 9 27:30 24