Rožňava doma s prehľadom zdolala Štart Hrabušice

Hráči MFK Rožňava mali počas celého zápasu s Hrabušicami prevahu.
Hráči MFK Rožňava mali počas celého zápasu s Hrabušicami prevahu. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|2. máj 2017 o 00:00

V tabuľke tak má sedembodový náskok pred druhými Krompachmi.

V uplynulom 23. kole IV. ligy Juh si futbalisti MFK Rožňava pripísali ďalšie tri. V tabuľke tak majú sedembodový náskok pred druhými Krompachmi.

Rožňava – Hrabušice 3:0 (2:0) Góly: 4. F. Kovács, 15. Pa. Gere, 62. M. Gallo ml., ŽK: 0 – 61. M. Jakubec, 64. J. Jurčo, 80. P. Kupčov, R: D. Mati, D: 400. ROŽŇAVA: G. Pulen – Z. Breuer (86. J. Korfanta), V. Babik, I. Petruk, M. Gere, Pa. Gere, M. Gallo ml. (82. A. Krak), Zs. Ištók, P. Sappanoš, R. Greško, F. Kovács (67. R. Kardos).

Po hektickom derby v predchádzajúcom kole si v tom aktuálnom chceli Rožňavčania užiť pokojnejší zápas. Možno aj preto chceli rozhodnúť už v úvodných minútach duelu s Hrabušicami. Už v 1. min. letela lopta po rohu tesne nad. V 4. min. sa presadil Kovács a bolo 1:0. V 10. min. dobre, ale nad vystrelil M. Gere.

Úvodnú štvrťhodinu uzavrel gólom kapitán Pa. Gere, keď prudkou strelou nedal brankárovi hostí šancu. Tlak domácich pokračoval aj ďalej. V 23. min. unikol po pravej strane M. Gallo, odcentroval, no Kovács mieril len do rúk brankára. O chvíľu na to si spoluprácu vyskúšala dvojica ukrajinských hráčov.

Po centri Babika však Petruk mieril tesne nad. Po polhodine hry sa do prvej vážnejšej šance dostali aj hostia. Pulen však bol na svojom mieste a odvrátil loptu na roh. Hneď potom mali domáci sériu rohov, ktorej predchádzala šance Greška. V 37. min. zahrávali hostia priamy kop, no mierili nad.

Päť minút pred koncom prvého polčasu rozohral priamy kop po faule na Babika Kovács, no brankár hostí pred Z. Breuerom zachránil.

Po prestávke pokračovali domáci v tlaku. Aktívny bol hlavne M. Gallo. V 62. min. pridal tretí gól Rožňavy. V 76. min. sa prebil obranou súpera, no jeho strela skončila na brvne.

V 79. min. po faule tesne pred šestnástkou zahrával priamy kop. Múru hostí sa však podarilo tečovať loptu, ktorá tak minula pravý horný roh.

Rožňava zdolala Hrabušice: fotogaléria

8.5.2017

Tréner MFK Rožňava Ladislav Dávid: „Do zápasu sme vstúpili tak, ako sme si predstavovali. Hneď sme zatlačili súpera, mali šance, dali skorý gól. Pridali ešte jeden. Hrali sme kombinačne, ponúkli divákom pekné akcie. Chýbal ná trochu dôraz do zakončenia, aby sme dali viac gólov. Súpera sme prakticky k ničomu nepustili. Pohrozili vlastne len po jednom rohovom kope, keď Gejza mal len jediný zákrok. V prvom polčase sme mali súpera pod tlakom, zápas pod kontrolou. Takto sme si to predstavovali.

V druhom polčase sme chceli hrať to isté. Mali sme síce v jednom momente slabšiu fázu. No dôležité bolo, že sme súpera k ničomu vážnejšiemu nepustili. Zápas bol v našej réžii a bolo len otázkou, koľko gólov dáme. V druhom polčase sa prejavilo aj to, že máme viacerých hráčov, ktorí nie sú doliečení. Ukázalo sa to aj na tréningoch cez týždeň, keď nás bolo menej. Ale som rád, že sa hráči dali dokopy a nastúpili. Všetci podali veľmi dobrý výkon.“

Tréner TJ Štart Hrabušice Miroslav Dunčko: „Chceli sme trochu potrápiť Rožňavu, no veľmi sa nám tom nepodarilo, keďže už v 4. minúte sme dostali gól. Videli sme, že súper má kvalitné mužstvo. Mohli vyhrať aj vyšším rozdielom. V druhom polčase sme ešte chceli zdramatizovať zápas, no dostali sme tretí gól. Bolo rozhodnuté. Domáci to už kontrolovali, no aj my sme ukázali, že vieme hrať futbal. Prehru 0:3 berieme. Blahoželáme k výhre.“

Sobrance – Krh. Podhradie 4:0 (2:0) Góly: 8. M. Hreško, 47. P. Kozák, 52. J. Dobrovolskij (11 m), 75. R. Kostič, ŽK: 11. J. Dobrovolskij, 64. R. Kostič, 69. M. _Viňanský – 0, R: M. Bochnovič, D: 150. KRH. PODHRADIE: M. Manko – J. Erdöfalvi, L. Héger, M. Pollák, A. Vaško, M. Almáši, R. Kuzma, K. Zubrický, D. Gere, I. Oravec, Š. Kún.

Podhradčania vycestovali na zápas do Sobraniec jedenásti, pričom od začiatku musel hrať aj prezident klubu Š. Kún. Domáci sa ujali vedenia v úvode gólom Hreška, no potom videli diváci do konca polčasu len nepremenené šance v podaní oboch súperov. O osude zápasu rozhodli domáci v úvode druhého polčasu dvoma gólmi, pričom jeden dali z penalty. Štvrťhodinu pred koncom ešte Kostič priklášlil výsledok na konečných 4:0.

Prezident FK Krásnohorské Podhradie Štefan Kún: „Veľa sme od tohto zápasu neočakávali, možno niekde v kútiku duše boli úvahy o remíze. No ak nebudeme dávať góly, nemôžeme vyhrávať. Naši útočníci nejako nevedia trafiť bránu. Štyri góly nie sú málo, ale je to menej ako šesť.“

V nasledujúcom kole majú futbalisti MFK Rožňava voľno. Cez víkend si tak budú môcť odpočinúť a doplniť energiu pred náročnými zápasmi.

Krh. Podhradie bude na svojej pôde najbližšiu sobotu hostiť Rudňany.

Ostatné výsledky 23. kola IV. ligy Juh: Strážske – Kalša 2:3, Rudňany – Geča 1:6, Maria Huta – Parchovany 7:2, Čaňa – Medzev 1:0, Veľký Folkmar – Krompachy 0:9, Veľké Kapušany voľno voľno.

Strelci

16 gólov – R. Kuzma (Krh. Podhradie).
12 gólov – J. Figúr, F. Kovács (obaja Rožňava).
11 gólov – L. Héger (Krh. Podhradie).
8 gólov – M. Almáši ml. (Krh. Podhradie), Pa. Gere (Rožňava).
6 gólov – M. Gere, I. Petruk(obaja Rožňava).
5 gólov – P. Husár (Rožňava).
4 góly – J. Ďuriček (Rožňava).
3 góly – L. Drobňák, Á. Lippai, M. Gallo ml. (všetci Rožňava).
2 góly – M. Pollák, A. Vaško, N. Lükő (všetci Krh. Podhradie), L. Strelka (Rožňava).
1 gól – M. Mészner, J. Erdöfalvi, I. Oravec (všetci Krh. Podhradie), P. Sappanoš (Rožňava).