Nedeľa, 23. júl, 2017 | Meniny má Oľga

Dobšiná sa doma vytiahla siedmimi gólmi

Gemerská Hôrka si doviezla tesnú prehru. V tabuľke majú zhodne po 19 bodov.

ilustr. foto(Zdroj: archív)

V 19. kole sa podarilo Dobšinej bodovať naplno. Gemerská Hôrka si doviezla tesnú prehru. V tabuľke majú zhodne po 19 bodov.

Veľká Ida – Gemerská Hôrka 2:1 (1:0) Góly: 34. L. Svajko, 78. Sz. Bortnyák – 84. D. Bodnár (11 m), ŽK: 78. G. Lukács, 83. R. Šrobár – 58. L. Hruška, R: M. Jančár, D: 100. GEMERSKÁ HÔRKA: G. Asztalos – D. Bodnár, T. Kardoš, R. Szkokan, L. Hruška, J. Kovács (46. V. Vávra), M. Lörinc, Š. Tóth, Z. Farkas, M. Róth, B. Vysoký (46. A. Pronyai).

Futbalisti Gemerskej Hôrky odohrali vo Veľkej Ide vyrovnaný zápas. Hralo sa v slušnom prostredí. Na strane hostí sa vo vyložených šanciach ocitli Hruška či Z. Farkas, no nepremenili ich. Domáci sa ujali vedenia po chybe v obrane desať minút pred prestávkou. V zápase nebolo celkovo veľa šancí.

Pri druhom góle v 78. min. domáci využili štandardnú situáciu. V závere zápasu sa podarilo presadiť aj hosťom, keď Bodnár v 84. min. premenil nariadenú penaltu. Na bodový zápis však už hostia nedosiahli.

Tréner FK Gemerská Hôrka Dušan Pollák: „Z pohľadu vývoja zápasu sa tu dalo bodovať. Prehrali sme si to však viac menej sami. Domáci síce neboli futbalovo lepší, ale ukázali väčšiu bojovnosť a vôľu zvíťaziť.“

Dobšiná – Turňa n/B 7:0 (2:0) Góly: 3. M. Putnocký, 27. A. Gallo (11 m), 47. a 50. F. Fabián, 66. a 90. R. Gotthardt, 76. M. Gelda, ŽK: 84. a 88. M. Putnocký – 27. R. Polák, 31. R. Ivanko, 88. P. Kováč, ČK: 88. M. Putnocký – 0, R: S. Zemčák, D: 100. DOBŠINÁ: Š. Mišina – M. Martinko, P. Fabián, M. Putnocký, J. Barnák, M. Gelda, A. Gallo, M. Poliak (79. M. Delano Baquero), R. Gotthardt, F. Fabián, P. Repel (60. M. Langer).

Dobšiná vstúpila do zápasu s poslednou Turňou n/B dobre. Putnocký skóroval už v 3. min. Následne prišli dve vyložené šance, ktoré mohli pečatiť osud zápasu. Domáci ich však nepremenili a hra sa trochu vyrovnala. Po necelej polhodine hry pohrozili aj hostia a nastrelili brvno.

Viac pokoja na domáce kopačky priniesla premenené penalta v podaní A. Galla. Aj vstup do druhého polčasu vyšiel Dobšinej na výbornú. Do 50. min. po dvoch góloch F. Fabiána tak už viedli 4:0. Do konca zápasu tak ešte skórovali dvakrát Gotthardt a raz M. Gelda. V 88. min. dostal za oplácanie po faule druhú žltú kartu Putnocký a následnej aj červenú kartu.

Tréner MFK Dobšiná Július Strelka: „Je dobre, že sa nám podarilo konečne vyhrať a dali sme aj veľa gólov. V tabuľke sme sa tak znova dotiahli na Gemerskú Hôrku. Myslím si, že ak by sme po prvom góle premenili nasledujúce dve šance, tak do polčasu dáme aj päť gólov. Okrem toho, ak by sme za stavu 4:0 hrali viac disciplinovanejšie a hrali menej sebecky, mohli tých gólov padnúť ešte viac. Súper už pôsobil odovzdaným dojmom a išlo už len o skóre. Kladom je určite aj to, že vzhľadom na predĺžený víkend nastúpili aj hráči, ktorí pracujú mimo náš región.“

Ostatné výsledky 19. kola V. ligy sk. Košicko-gemerská: Kokšov-Bakša – Slávia TU Košice 3:1, Malá Ida – Košická Nová Ves 2:0, Kechnec – Poproč 4:3, Ťahanovce – Sokoľany 1:1, Čečejovce – Perín 1:2.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: IV. a V. liga: V Maria Hute padlo deväť gólov

Strelci

10 gólov – D. Bodnár (Gemerská Hôrka).
7 gólov – M. Putnocký (Dobšiná).
6 gólov – M. Martinko, R. Gotthardt (obaja Dobšiná).
5 gólov – F. Fabián (Dobšiná).
4 góly – V. Vávra (Gemerská Hôrka).
3 góly – M. Poliak, A. Gallo (obaja Dobšiná).
2 góly – M. Gelda (Dobšiná).
1 gól – D. Gere, D. Betík, R. Szkokan, R. Kardos, V. Kováč, Á. Iboš, A. Prónyai, J. Kovács (všetci Gemerská Hôrka), J. Barnák, L. Greško, J. Gelda, P. Repel, M. Langer (všetci Dobšiná).
Vlastné góly – A. Izák (Gemerská Hôrka), A. Gallo (Dobšiná).

1. Sokoľany 19 16 3 0 68:12 51
2. Kechnec 19 12 4 3 47:26 40
3. Malá Ida 19 11 5 3 50:22 38
4. Poproč 19 10 5 4 54:33 35
5. Perín 19 7 6 6 29:30 27
6. Ťahanovce 19 8 2 9 35:40 26
7. Čečejovce 19 6 6 7 27:36 24
8. Veľká Ida 19 7 3 9 28:38 24