Štvrtok, 29. jún, 2017 |Meniny má Peter, Pavol, Petra

Vo Vyšnej Slanej videli diváci infarktový zápas

V I. triede boli na programe zápasy 19. kola.

Ilustračné.(Zdroj: SITA)

Rudná – Rožňavské Bystré 3:1 (1:0) Góly: 2. a 61. Fr. Čapó, 76. O. Vysoký – 65. J. Lipták Giba, ŽK: 0 – 19. S. Grančák, 87. a 87. I. Demján, ČK: 0 – 87. I. Demján, R: P. Galik, DZ: P. Béreš, D: 50. RUDNÁ: B. Kurian – L. Šimon, M. Galajda, P. Szöllös, Cs. Óvary, O. Sanisló, O. Vysoký, V. Konček, P. Kontra, Fr. Čapó, A. Gyömbér. ROŽŇAVSKÉ BYSTRÉ: Cs. Koncz – I. Demján, D. Koncz, T. Kuchta, P. Kubej, P. Minčík (00. F. Znak), J. Lipták Giba, Jar. Gallo, S. Grančák, J. Urban, R. Bubenčík.

Pre Rudnú je v jarnej časti problematický post brankára. Čo zápas, to sa niekto iný objaví v bráne. V tomto kole to padlo na skúseného B. Kuriana. V súboji s Rožňavským Bystrým začali hráči Rudnej dobre a už od 2. min. viedli gólom Fr. Čapa. Potom sa hralo viac medzi šestnástkami. Hoci mali hostia viac z hry, kopali viacero rohových kopov, do prestávky sa im skórovať nepodarilo.

Po hodine hry pridal Čapó aj druhý gól Rudnej. Tentoraz však už hostia odpovedali gólom, keď v 65. min. Lipták Giba premenil priamy kop. Pokoj od domácich radov priniesol v 76. min. gól O. Vysokého na 3:1. Nakoniec hostia dohrávali o desiatich, keď musel v závere zápasu po druhej žltej karte za kritiku rozhodcu odísť I. Demján.

Honce – Kružná 4:1 (1:0) Góly: 15. Ján Karalo, 75. a 88. (11 m) J. Pástor, 90. M. Vranec – 47. L. Varga, ŽK: 69. J. Pástor, 72. M. Vranec – 77. L. Mezei, R: J. Gyenes, DZ: Š. Bodnár, D: 60. HONCE: Joz. Karalo – J. Hric, S. Dzureň, J. Sklenár, J. Pástor, O. Varga, M. Vranec, J. Tomi (90. A. Ragyinaň, Pe. Gere, Ján Karalo, N. Gallo. KRUŽNÁ: M. Ruszó – M. Szabó, R. Garan, L. Varga, J. Kamenský, Ľ. Lukáč, V. Majoroš, J. Fazekaš (73. O. Kerekes), M. Demeter, L. Mezei, J. Rusnyák.

Vo vyrovnanom prvom polčase sa domáci ujali po štvrťhodine hry vedenia gólom Jána Karala. Ďalšie šance na jednej či druhej strane zostali nepremenené. Do druhého polčasu lepšie vstúpili hráči hostí. Kapitán Kružnej L. Varga vyrovnal a hostia mali v týchto chvíľach viac z hry. Za stavu 1:1 potom ešte nastrelili tyč. Domáci sa snažili presadiť svojou bojovnosťou. Ich snaha priniesla aj ovocie a po dvoch góloch J. Pástora a jednom M. Vraneca vyhrali 4:1.

Bohúňovo – Betliar 0:1 (0:0) Gól: 49. R. Fabian, ŽK: 15. A. Gergely, 63. K. Csótó, 90. Z. Tomi – 28. R. Fabian, R: L. Marton, DZ: P. Béreš, D: 80. BOHÚŇOVO: K. Molnár – A. Szaniszló (82. D. Szkokan), Sz. Gergely, K. Gergely, Š. Gergely, R. Lipták (59. R. Volčko), K. Csótó (75. Z. Tomi), R. Kulik, A. Gergely (59. G. Šušán), L. Kovács, K. Illés. BETLIAR: Ľ. Šofranko – J. Benedikty (51. M. Marciš), Ľ. Árvay, I. Lörincz, R. Fabian, L. Lörincz, Zs. Barkasz, M. Ďuriček (83. D. Szilardi), M. Árvay, R. Jakab, L. Fafrák (51. S. Cirbus).

Zápas chudobný na góly videli diváci v Bohúňove. Navyše im hráči neponúkli ani veľa šancí. Hralo sa viac len šestnástkami. V prvom polčase mali viac z hry hostia, no aj domáci dokázali dvakrát pohroziť po priamych kopoch. O osude zápasu sa rozhodlo v úvode druhého polčasu.

Do úniku sa dostal M. Ďuriček, poradil si s piatimi hráčmi súpera a vystrelil. Brankár Molnár loptu len vyrazil a pozorný kanonier Betliara Fabian poslal loptu do siete. Hráči Tatrana sa síce snažili o ďalšie protiútoky, no často sa dostávali podľa rozhodcu do ofsajdu.

Vzhľadom na voľný pondelok pripravilo vedenie a sponzor Tatrana Betliar pre hráčov malé prekvapenie. Za víťazstvá v ostatných dvoch kolách dostali motivačnú slávnostnú večeru a pobyt vo wellnese.

Vyšná Slaná – Jablonov n/T 3:2 (0:2) Góly: 56. a 60. M. Gallo, 85. Š. Domik – 4. P. Hundza, 23. F. Rohály, ŽK: 0 – 36. M. Szabó, R: D. Poťmák, DZ: F. Drenko, D: 50. VYŠNÁ SLANÁ: R. Lindák – M. Hadar, F. Gallo, P. Rogos, M. Laurinc, P. Zabrel, G. Keršák, O. Kračún (46. Š. Domik), A. Rogos, M. Gallo, J. Krásný (46. M. Fifik). JABLONOV n/T: R. Balázs – A. Vislay, M. Fifik, G. Páll, L. Zajdó, Pas. Milata, Pa. Hutník, F. Rohály, Á. Kardos, M. Szabó (63. P. Ungváry Szabó), P. Hundza.

Doslova infarktový zápas prežili hráči a diváci vo Vyšnej Slanej. Vzhľadom na postavenie v tabuľke bol domáci tím favoritom, polčasové skóre tomu nenasvedčovalo. Vyšná Slaná totiž prehrávala s Jablonov n/T 0:2. Domáci mali od úvodných minút tlak a šance. Pokus F. Galla brankár hostí chytil. Na druhej strane domáci vyrobili chybu a v 4. min. viedo Jablonov n/T gólom Hundzu 1:0.

Domáci postupne zahadzovali šance, lopta buď skončila na tyči, alebo v rukách brankára. No znova to boli hostia, ktorí sa radovali.

Po odkopnutej lopte sa k nej dostal rýchly Rohály a z roku šestnástky zamieril presne k tyči. V 23. min. tak bol stav 0:2 a domáci zahodili čo mohli. Vrcholom bola asi šanca v závere polčasu, keď brankár hostí loptu podbehol a tá už smerovala do brány. F. Gallo ju však v snahe zakončiť poslal vedľa brány.

Cez prestávku dali v domáci v kabíne hlavy do hromady a prišli zmeny. Na ihrisko prišli Domik a Fifik, preskupili sa rady. Prinieslo to svoje ovocie. Po hlavičkách M. Galla v 56. a 60. min. sa skóre vyrovnalo. Bol to výsledok enormného tlaku, ktorý v tých minútach domáci vyvinuli. O troch bodoch pre domácich nakoniec rozhodol päť minút pred koncom hlavičkou Domik.

Záver však bol pre domácich rovnako hektický ako celý zápas. Hostia sa totiž dostali do brejky a brankár Lindák zachránil čistý gól.

O chvíľu na to domáci zazmätkovali a hostia kopali priamy kop. V 90. min. sa potom vo štvorici rútili na osamoteného hráči hostí, no ani táto prevaha im nepomohla.

Hrhov – Krh. Dlhá Lúka 0:1 (0:1) Gól: 41. Š. Bodnár (11 m), ŽK: bez, R: L. Gyenes, DZ: J. Bobrik, D: 50. HRHOV: A. Bartók – K. Demeter, G. Veverica, Z. Üveges, R. Hajdu, R. Kardos, L. Kovács, D. Danko, P. Červený, T. Šimon, N. Bodnár. KRH. DLHÁ LÚKA: M. Máté – K. Albert, A. Kovács, J. Parditka, I. Bošela, J. Čižmár, M. Lovas (82. T. Kuru), Š. Bodnár, P. Klárik (70. J. Rusznyak), A. Rigó, Cs. Korintuš (46. G. Zsilla).

Hrhovčania sa v zápase zamerali na obranu a na polovicu hostí chodili len veľmi sporadicky. Hrali pasívne, no dokázali ustáť tlak favorita. Hostia nastrelili šesťkrát tyč a pri viacerých zákrokoch zahviezdil domáci brankár. Jediný gól zápasu padol v 41. min. keď po faule premenil penaltu Bodnár.

1. Krh. Dlhá Lúka 16 12 3 1 62:26 39
2. Vyšná Slaná 16 12 2 2 41:17 38
3. Drnava 15 10 2 3 46:21 32
4. Rudná 17 10 0 7 43:45 30
5. Dlhá Ves 16 8 0 8 32:27 24
6. Betliar 16 8 0 8 35:32 24
7. Kružná 16 8 0 8 32:39 24
8. Rož. Bystré 16 5 3 8 35:43 18