Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
Peter Podolinský|25. apr 2017 o 00:00

V I. triede hrali zápasy 18. kola.

Rudná – Dlhá Ves 1:0 (0:0) Góly: 78. V. Konček, ŽK: 81. P. Kontra – 2. M. Makkai, 30. K. Segyo, R: L. Gyenes, DZ: P. Béreš, D: 50. RUDNÁ: Z. Lörinc – A. Köteles, L. Šimon, P. Szöllös, O. Sanisló, O. Vysoký, A. Hanzlík, L. Dávid, R. Štefán, V. Konček, P. Kontra. DLHÁ VES: M. Pavlínyi – G. Beke, G. Ferdinand, A. Örvös, Cs. Flander (46. J. Lökös), P. Mičinsky (61. L. Novák ml.), D. Novák (78. At. Pomaj), M. Makkai, V. Ferdinand, A. Labina, K. Segyo.

Rudná to v ostatných zápasoch nemala jednoduché. Tresty či zranenia viacerých hráčov im vôbec nezahrali do kariet. V domácom prostredí tak nastúpili len jedenásti, pričom v bráne bol vedúci mužstva Z. Lörinc.

Hostia mali lavičku plnú, čo aj v priebehu zápasu využili. V prvom polčase však proti oslabenému súperovi neuspeli a získali len dve žlté karty. Rozhodnutie nakoniec padlo v 78. min. keď sa o jediný a víťazný gól postaral domáci V. Konček.

Krh. Dlhá Lúka – Drnava 2:2 (1:1) Góly: 28. J. Gebe, 69. M. Lovas – 12. J. Maliňák, 53. K. Šoltés, ŽK: 80. J. Čižmár – 0, R: J. Ször, DZ: F. Drenko, D: 120. KRH. DLHÁ LÚKA: P. Klárik – K. Albert (64. Cs. Korintus), A. Kovács, J. Parditka, I. Bošela, J. Čižmár, M. Lovas, Š. Bodnár, J. Gebe, A. Rigó, T. Hegedüs. DRNAVA: D. Zakhar – P. Búlik, J. Görgei, E. Polyák, J. Čeľovský, Jak. Maliňák, B. Šoltés, K. Šoltés, M. Maliňák, An. Herczeg, At. Herczeg.

Susedskému derby chýbal náboj z minulých rokov. Domáci funkcionár to komentoval slovami „bolo to také nemastné-neslané“. V priemernom zápase boli v prvom polčase aktívnejší hostia, ktorí hrali aj s podporou vetra. Do vedenia sa hostia dostali v 12. min. zásluhou Jak. Maliňáka.

V ďalšom priebehu sa pokúšal o ďalekonosné strely, no no prekonať Klárika v bráne domácich sa mu už nepodarilo. Nová postava v bráne nahradila brankársku jednotka Mátého, ktorý je po červenej karte v treste. Domáci sa veľa nezmohli, no aj tak sa mi podarilo do prestávky vyrovnať. Strelcom bol skúsený Jar. Gebe.

S výmenou strán prišiel aj tlak domácich. V úvode polčasu však dostal hostí do vedenia K. Šoltés. O deľbe bodov nakoniec rozhodol v 69. min. M. Lovas. Domáci síce dali ešte gól, no ten pre postavenie mimo hry neplatil.

Betliar – Hrhov 3:0 kont. Góly: bez, R: P. Galik, DZ: O. Vysoký, D: 30. BETLIAR: Ľ. Šofranko – Ľ. Árvay, I. Lörincz, R. Fabian, L. Lörincz, P. Hricko, Zs. Barkasz, R. Jakab, M. Árvay, L. Fafrák, M. Ďuriček.

Hostie pre nedostatočný počet hráčov, ktorý mali k dispozícii nepricestovali.

Jablonov n/T – Bohúňovo 4:1 (2:0) Góly: 26. Pa. Hutník, 44. a 50. F. Rohály, 77. Á. Kardos – 63. Š. Gergely, ŽK: 70. Pas. Milata – 77. P. Kubík, R: V. Martinko, DZ: J. Šmelko, D: 50. JABLONOV n/T: R. Balázs – A. Vislay, M. Fifik, G. Páll, L. Zajdó, Pas. Milata, Pa. Hutník (87. Š. Szilasi), F. Rohály (57. P. Ungváry Szabó), Pat. Milata (84. S. Zubrický), Á. Kardos, T. Hlavček (46. P. Hundza). BOHÚŇOVO: A. Szaniszló – K. Gergely, Š. Gergely, G. Šušán (77. D. Szkokan), R. Lipták, K. Csótó, P. Kubík, R. Kulik, A. Gergely (57. Z. Tomi), L. Kovács, K. Illés.

Bohúňovo v tomto stretnutí nemali k dispozícii ani jedného zo svojich brankárov a tak sa do brány postavil obranca Szaniszló. Hoci je to skúsený hráč, domácim sa už do polčasu podarilo dvakrát skórovať. Najprv to bol po štandardnej situácii Hutník a potom sa prvýkrát presadil kanonier domácich F. Rohály.

Rovnaký hráč po prestávke pridal aj tretí gól Jablonova n/T. Hostia odpovedali v 63. min. gólom Š. Gergelyho, jednej z jarných posíl mužstva. O osude zápasu však už bolo do veľkej miery rozhodnuté. V 77. min. ešte výsledok prikrášlil Á. Kardos, ktorý upravil na konečných 4:1.

Kružná – Vyšná Slaná 1:0 (0:0) Góly: 56. O. Kerekes, ŽK: 28. a 45. P. Fabián, 45. J. Kamenský – 0, ČK: 45. P. Fabián, R: M. Uharček, DZ: P. Béreš, D: 50. KRUŽNÁ: M. Ruszó – M. Szabó, R. Garan, L. Varga, P. Fabián, J. Kamenský, R. Dókus, Ľ. Lukáč, V. Majoroš, J. Fazekaš, O. Kerekes (76. R. Szendi). VYŠNÁ SLANÁ: V. Balúch – M. Hadar, F. Gallo, P. Rogos, M. Laurinc, P. Zabrel, G. Keršák, O. Kračún, Š. Domik, A. Rogos, M. Gallo

Kružná znova slávila úspech so svojou defenzívou. Proti favoritovi postavila obranný val siedmich či ôsmich hráčov, na ktorom sa rozbíjali útoky Vyšnej Slanej. Aj keď hostia mali viac z hry, strely A. Rogosa či Kračúna leteli vedľa či nad bránu, využiť nedokázali ani sériu rohových kopov.

Domáci vedomí si toho, že veľa možností ohroziť bránu hostí mať nebudú sa zamerali na rýchle protiútoky. V tomto sa znova osvedčil nestarnúci kanonier Kružnej O. Kerekes. V 56. min. po úniku a prihrávke R. Dókusa krížnou strelou zabezpečil pre Kružnú tri body.

Pre domácich bolo premenenie šance dôležitým momentom, vzhľadom na to, že v 45. min. musel po druhej žltej karte predčasne pod sprchy domáci P. Fabián.

V závere hostia síce vyrovnali, no podľa arbitra bola lopta pri centri Laurinca za bránkovou čiarou a preto gól F. Galla neuznal. Kružná tak už v treťom domácom zápase po sebe neinkasovala gól a skóre má 7:0.

12. Hrhov 15 3 1 11 30:63 10
(Nižná Slaná sa pred začiatkom zo súťaže odhlásila. Vlachovo sa odhlásilo pred začiatkom jarnej časti, pred 15. kolom.)