Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: SITA)
Peter Podolinský|25. apr 2017 o 00:00

V tieni štvrtoligového derby sa v sobotu odohralo derby aj v V. lige.

Gemerská Hôrka – Dobšiná 3:0 (0:0) Góly: 59. V. Vávra, 65. A. Prónyai, 90. J. Kovács, ŽK_bez, R: M. Turcsányi, D: 100. GEMERSKÁ HÔRKA: G. Asztalos – D. Bodnár, T. Kardoš, R. Szkokan, A. Prónyai (70. M. Laven), L. Hruška, V. Vávra, J. Kovács, M. Lörinc (78. R. Fazekas), Š. Tóth, Z. Farkas (46. Á. Ibos). DOBŠINÁ: Š. Mišina – R. Gotthardt, P. Fabián, M. Gelda, M. Langer, P. Repel, M. Putnocký, A. Gallo, J. Strelka.

Hostia pricestovali len s desiatimi hráčmi. Nakoniec však Hutník nenastúpil, tak hrali len deviati. Domácim sa však do prestávky početnú prevahu nepodarilo využiť. Po prestávke sa potom už presadili. O prvý gól sa postaral nestarnúci V. Vávra, potom dal gól A. Pronyai a na 3:0 uzavrel v 90. J. Kovács. Ostatné šance domácich zmaril brankár Dobšinej Š. Mišina.

Prezident FK Gemerská Hôrka Jaroslav Švehla: „ Z môjho pohľadu to bolo herne dosť slabé stretnutie a nehrali sme možno ani polovicu z nášho výkonu minulotýždňového kola v Poproči. Dobšiná prišla v značne oklieštenej zostave s desiatimi hráčmi, čiže hrali v menšom počte už od začiatku. Čakal som teda minimálne sedem, osem gólov v súperovej sieti. No prvý polčas úporne bránili a postupne sa dostávali do čistých gólových šancí Prónyai, Bodnár, Tóth a ďalší a ďalší. Už som to radšej ani nepočítal. Brankár Števo Mišina bol však proti a zjavne mu tento zápas vyšiel, lebo to čo pochytal, bolo neskutočné.

Pred zápasom som sa s ním rozprával. Pôsobil trochu frustrovane z prístupu mladých hráčov a dávam mu za pravdu, pretože niektoré individuality ozaj niekedy nevedia, čo zo sebou. No bohužiaľ doba je iná ako dakedy, s mladými sa nepracuje tak ako má. Preto sa nemôžme čudovať, že je to celé v tomto regióne ako je. Čo je na škodu veci.

V druhom polčase sa konečne šťastena otočila a postupne sme dali tri góly, ktoré nám zabezpečili toľko potrebné tri body. Ale herne to bola slabota oproti zápasu v minulom kole. Dúfam, že toto víťazstvo nás konečne nakopne a bude to začiatok už len lepšieho. Ďakujem sa našim hráčom za výkon aj keď som napísal, že to bolo slabšie, ale viem, že nie každý deň sú Vianoce. Takže je to za nami. Tri body ostali doma a som kúsok spokojnejší. Ďakujem aj chlapcom z Dobšinej za to, že to dokázali ubrániť len s tromi gólmi v sieti Mišinu, ktorého môžu nosiť na rukách za jeho výkon v zápase.“

Hrajúci tréner MFK Dobšiná Július Strelka: „Pre pracovné povinnosti nám chýbali šiesti hráči zo základnej zostavy. Pricestovali sme síce desiati, ale Hutník nenastúpil, tak sme hrali len s ôsmimi hráčmi v poli a brankárom. Napriek všetkému sa chcem poďakovať hráčom. Odolávali sme dokým sa dalo. Mali sme aj šťastie, aj nás podržal brankár Mišina. Navyše sme mohli aj skórovať. Pred zápasom som očakával, že gólov dostaneme oveľa viac.“

Ostatné výsledky 18. kola V. ligy sk. Košicko-gemerská: Kokšov-Bakša – Malá Ida 1:4, Perín – Ťahanovce 1:1, Slávia TU Košice – Sokoľany 0:2, Turňa n/B – Poproč 1:3, Kechnec – Čečejovce 6:1, Košická Nová Ves – Veľká Ida 4:0.

Strelci

9 gólov – D. Bodnár (Gemerská Hôrka).
6 gólov – M. Martinko, M. Putnocký (obaja Dobšiná).
4 góly – V. Vávra (Gemerská Hôrka), R. Gotthardt (Dobšiná).
3 góly – F. Fabián, M. Poliak (obaja Dobšiná).
2 góly – A. Gallo (Dobšiná).
1 gól – D. Gere, D. Betík, R. Szkokan, R. Kardos, V. Kováč, Á. Iboš, A. Prónyai, J. Kovács (všetci Gemerská Hôrka), J. Barnák, M. Gelda, L. Greško, J. Gelda, P. Repel, M. Langer (všetci Dobšiná).
Vlastné góly – A. Izák (Gem. Hôrka), A. Gallo (Dobšiná).

1. Sokoľany 18 16 2 0 67:11 50
2. Kechnec 18 11 4 3 43:23 37
3. Malá Ida 18 10 5 3 48:22 35
4. Poproč 18 10 5 3 51:29 35
5. Ťahanovce 18 8 1 9 34:39 25
6. Perín 18 6 6 6 27:29 24
7. Koš. Nová Ves 18 7 3 8 27:35 24
8. Čečejovce 18 6 6 6 26:34 24