Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Revúčania prišli o bod v závere

Revúca cestovala v 17. kole do Badína, Tornaľa do Slovenských Ďarmot.

Ilustračné.Ilustračné. (Zdroj: SITA)

V IV. lige skupina Juh SsFZ cestovala Revúca v 17. kole do Badína, Tornaľa do Slovenských Ďarmot.

Badín – Revúca 1:0 (0:0)

Góly: 88. A. Dubovický, ŽK: 0 – 84. J. Krajňák, R: M. Nedbal, D: 150.

REVÚCA: L. Smerek – L. Kožička, M. Majerčík, T. Urc, J. Krajňák, D. Bystrán, D. Šestina, E. Urc, Z. Gömöri, K. Máté, J. Ganaj (70. R. Mike).

Na veľkonočnú nedeľu cestovali futbalisti MFK Revúca na zápas do Badína. Oba mužstvá potrebovali v boji o záchranu bodovať, a preto by sa dal tento zápas označiť za šesťbodový.

V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal, viac šancí si však vypracovali domáci hráči. Najprv v 15. min. spoza šestnástky obstreľoval hosťujúceho brankára Konder, no jeho pokus skončil na vonkajšej strane ľavej žrde revúckej brány.

O niekoľko minút sa v šestnástke s loptou otočil Dubovický, no tiesnený vystrelil len do priestoru, kde stál pripravený Smerek.

Najväčšiu šancu domácich v prvom polčase spálil Ďurta, keď si našiel priestor medzi obrancami zo strany sám postupoval na bránu, vybiehajúci Smerek ale jeho strelu rukou vyrazil do bezpečia.

Pred koncom polčasu sa k zakončeniu dostali aj hosťujúci hráči, keď Kožička nabil Šestinovi, ale jeho prudkú strelu vyrazil brankár Škubák.

V druhom polčase boli aktívnejší hráči Revúcej. Ovládali hru v stred poľa a vypracovali si aj niekoľko náznakov sľubných šancí. Vo väčšine však chýbala finálna prihrávka alebo dobre zasiahla domáca obrana.

Obrovskú šancu spálil v 75. min. Bystrán, ktorý sa po kolmici Kožičku dostal do samostatného nájazdu, ale trafil iba vybiehajúceho brankára Škubáka. O výsledku sa tak rozhodlo v samom závere.

Po sérii rohov sa v 88. min. dostal k lopte Dubovický, tiesnený obranou hostí sa predsa len dokázal otočiť a pomedzi piatich brániacich hráčov poslal loptu po zemi do protipohybu brankára. Revúcej už ostalo príliš málo času na akúkoľvek odpoveď a tak sa z víťazstva vo vyrovnanom zápase tešili domáci hráči.

Tréner MFK Revúca Miroslav Neušel: „Do zápasu sme išli so snahou uhrať aspoň bod. Priebeh zápasu nám dával nádej, že by sme mohli náš cieľ aj splniť. Škoda nešťastného gólu v závere, najmä keď vezmeme do úvahy, že sme konečne nastúpili v optimálnej zostave. Našim najväčším problémom je však strieľanie gólov. Na tom budeme musieť na tréningoch popracovať.“

Kapitán MFK Revúca Lukáš Smerek: „Súper bol určite hrateľný. Pri troche šťastia sme mohli pomýšľať aj na víťazstvo. Gól v samom závere samozrejme mrzí. Navyše o to viac, že bol z kategórie chytateľných. Možno sme sa už videli v šatni pri oslave bodu. Nič sa nedá robiť, musíme ísť ďalej a zabojovať v ďalších zápasoch.“

Slovenské Ďarmoty – Tornaľa 2:2 (1:0)

Góly: 6. a 46. N. Havrila – 64. a 79. (11 m) Cs. Juhász, ŽK: 44. P. Nilaš, 79. G. Zachar – 68. R. Miglavic, 70. a 75. M. Kováč, ČK: 0 – 75 M. Kováč, R: S. Kučera, D: 150.

TORNAĽA: R. Juhász – J. Gazda (58. R. Miglavic), A. Pipiška, D. Duczman, T. Duczman, Cs. Valaszkay, Cs. Juhász, G. Farkas, R. Rubint (64. A. Molnár), Zs. Balog (88. J. Zsíros), M. Kováč.

Ostatné výsledky 17. kola IV. ligy sk. Juh : Pliešovce – Kováčová 1:1, Šalková – Olováry 1:1, Hriňová – Rakytovce 1:1, Veľký Krtíš – Vinica 0:0, Medzibrod – Poltár 1:2.

Prečítajte si tiež: IV. a V. liga: Hrali sa ďalšie zápasy Čítajte

Strelci

9 gólov – M. Levický (Revúca), G. Farkas (Tornaľa).

8 gólov – Cs. Juhász (Tornaľa).

5 gólov – D. Bystrán (Revúca).

2 góly – F. Faško, T. Urc (obaja Revúca), T. Boháčik, J. Zsíros (obaja Tornaľa).

1 gól – J. Ganaj, P. Konček, L. Kožička, R. Lunter (všetci Revúca), R. Miglavic, A. Jankóšik, T. Duczman (všetci Tornaľa).

1. Šalková 17 10 5 2 36:13 35

2. Rakytovce 17 9 3 5 37:16 30

3. Slov. Ďarmoty 17 8 6 3 25:15 30

4. Vinica 17 9 1 7 22:24 28

5. Tornaľa 17 8 3 6 25:26 27

6. Medzibrod 17 7 5 5 27:20 26

7. Pliešovce 17 6 6 5 21:18 24

8. Badín 17 5 7 5 22:21 22