Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
Peter Podolinský|18. apr 2017 o 00:00

Uplynulé 17. kolo I. triedy prinieslo zaujímavé výsledky.

Uplynulé 17. kolo I. triedy prinieslo pár zaujímavých výsledkov. Určite je ním obrat v Honciach, či tesné víťazstvo Kružnej.

Dlhá Ves – Rožňavské Bystré 3:0 kont. Nehralo sa, hostia nepricestovali.

Sobotňajší zápas medzi Dlhou Vsou a Rožňavským Bystrým sa neodohrali. Séria zranení hráčov, k tomu pracovné povinnosti ďalších spôsobili, že tréner Baníka Rožňavské Bystré M. Ďurský mal pred zápasom v Dlhej Vsi k dispozícii len sedem hráčov. Nemalo teda zmysel cestovať.

Honce – Rudná 5:4 (1:4) Góly: 12. a 80. S. Dzureň, 51. (11 m) a 76. O. Varga, 72. J. Pástor – 16. Z. Molčan, 22. a 42. O.VYsoký, 38. S. Székely, ŽK: 58. L. Hajdu, 60. M. Balco – 32. L. Šimon, 62. P. Szöllös, 87. Fr. Čapó, ČK: 0 – 60. Cs. Óvary, R: G. Rási, DZ: P. Béreš, D: 70. HONCE: Joz. Karalo – L. Hajdu, J. Hric, S. Dzureň, J. Sklenár, D. Forgáč (35. Ján Karalo), J. Pástor, O. Varga, M. Vranec, J. Tomi (46. N. Gallo), A. Ragyina (46. M. Balco). RUDNÁ: R. Szöllös (46. A. Köteles) – L. Šimon, M. Galajda, P. Szöllös, Cs. Óvary, O. Sanisló, O. Vysoký, Z. Molčan (84. D. Köteles), S. Székely, D. Orbán, Fr. Čapó.

Rudnej oproti minulotýždňovej zostave chýbalo až päť hráčov základnej zostavy. Domáci sa síce ujali vedenia, no zvyšok prvého polčasu patril hosťom. O vyrovnanie sa postaral Z. Molčan, potom pridal gól Vysoký, Székely a na 1:4 upravil znova Vysoký.

V závere polčasu sa však Rudnej zranil brankár Szöllös a tak v úvode druhého polčasu šiel do brány A. Köteles. Domáci tiež vystriedali dvoch hráčov. V 51. min. premenil po faule pokutový kop O. Varga.

Po súboji sa postrkali dvaja hráči, pričom domáci Balco dostal žltú kartu a hosťujúci Óvary bol vylúčený za oplácania. Hostia sa tak ocitli v zložitej situácii, keď Molčan už hral s boľavým členkom. Na tvrdom teréne nedokázali hostia rozvinúť svoju kombinačnú hru.

Početná prevaha i hráč v bráne Rudnej hrali hráčov Honiec do kariet. O 72. do 80. min. dali J. Pástor, O. Varga a S. Dzureň po góle, čím domáci otočili zápas vo svoj prospech.

Kružná – Bohúňovo 1:0 (0:0) Góly: 54. L. Varga, ŽK: 28. L. Mezei, 80. M. Demeter – 14. Sz. Gergely, 31. Z. Tomi, 65. R. Kulik, 89. P. Kubík, R: M. Uharček, DZ: G. Gašpar, D: 50. KRUŽNÁ: M. Ruszó – M. Szabó (46. J. Fazekaš), R. Garan, L. Varga, L. Mezei, P. Fabián, J. Kamenský, R. Dókus, Ľ. Lukáč, M. Demeter, V. Majoroš (67. J. Rusnyák). BOHÚŇOVO: K. Molnár – G. Šušán, A. Szaniszló, R. Lipták, K. Csótó (46. K. Gergely), P. Kubík, R. Kulik, A. Gergely (82. V. Šereš), Z. Tomi (64. R. Volčko), Sz. Gergely, K. Illés.

Hostia začali aktívnejšie a v priebehu prvého polčasu nastrelil Kubík tyč a Lipták brvno. Na náročnom tvrdom teréne sa domáci spoliehali na rohy či štandardky. No bez gólového efektu. V dobrej šanci sa ocitol Lukáč, no prehodil brankára a aj bránu. V priemernom zápase za silného vetra tak rozhodol domáci kapitán Varga.

V 54. min. po centri Kamenského brankár hostí trochu zaváhal a presné hlavička Vargu skončila v jeho sieti. Hostia mohli vyrovnať po strele Volčka, no domáci brankár ju končekmi prstov vytlačil na roh.

Hrhov – Jablonov n/T 4:2 (3:1) Góly: 24. A. Kocsik, 35. A. Gruľo, 43. Z. Üveges, 53. G. Veverica – 40. a 72. M. Fifik (oba z 11 m), ŽK: 14. K. Demeter, 40. a 75. L. Horváth, 52. R. Hajdu, 53. R. Kardos – 75. Pa. Hutník, ČK: 75. L. Horváth – 0, R: D. Poťmák, DZ: Š. Máté, D: 100. HRHOV: A. Bartók – K. Demeter, T. Zsigrai, L. Horváth, A. Gruľo (45. D. Danko), A. Kocsík (46. L. Kovács (87. P. Červený)), G. Veverica, Z. Üveges, R. Hajdu, E. Dévai, R. Kardos. JABLONOV n/T: R. Balázs – A. Viszlay, M. Fifik, G. Páll, L. Zajdó, Pas. Milata, Pa. Hutník, F. Rohály (64. T. Hlavček), P. Hundza, Pat. Milata, Á. Kardos.

Vo vyrovnanom susedskom derby viac túžili po víťazstve domáci. Po góloch Kocsíka a A. Gruľa viedli 2:0. Po faule v šestnástke znížil Fifik premenenou penaltou, no náskok domácich ešte do prestávky natiahol Üveges. Po prestávke sa síce hostia snažili zatlačiť na súpera, no v 53. min. zvýšil Veverica na 4:1.

V 72. min. po ruke v šestnástke premenil Fifik aj druhú penaltu. O chvíľu na to musel po druhej žltej karte odísť domáci Horváth. Hostia sa celý zápas trápili v koncovke a tak ani početnú prevahu v poslednej štvrťhodine nedokázali využiť vo svoj prospech.

Drnava – Betliar 3:1 (1:1) Góly: 32. An. Herczeg, 74. a 90. K. Šoltés – 16. I. Lörincz, ŽK: 26. J. Görgei, 54. Jak. Maliňák – 54. S. Cirbus, 59. P. Hricko, 83. L. Lörincz, R: P. Galík, DZ: J. Bobrík, D: 50. DRNAVA: D. Zakhar – P. Bulík, J. Görgei, E. Polyák, J. Čeľovský (76. D. Tisza), Jak. Maliňák, B. Šoltés, K. Šoltés, M. Maliňák, An. Herczeg (90. D. Brutovszky), At. Herczeg. BETLIAR: Ľ. Šofranko – J. Benedikty (46. M. Árvay), Ľ. Árvay, S. Cirbus, I. Lörincz, R. Fabian, L. Lörincz, M. Marciš, P. Hricko (83. Ľ. Zatroch), Zs. Barkasz, M. Ďuriček.

Úvod zápasu patril hosťom. Mali viac z hry a do vedenia sa dostali po góle I. Lörincza priamo z rohu. Pri ďalších šanciach hostí však napriek horúčke Zakhar svoj tím podržal. Po polhodine hry sa domácim gólom An. Herczega podarilo vyrovnať. Bojovný a dobrý zápas pokračoval aj po prestávke.

Domáci mali síce pred zápasom trochu obavy z kvalitného súpera, no behaví mladí hráči Drnavy bojovali. Do vedenia sa Drnava dostala po priamom kope K. Šoltésa. Ten istý hráč potom v samotnom závere ešte prikrášlil výsledok na 3:1.

Najlepší strelci

20 gólov – R. Klinko (Krh. Dlhá Lúka).
16 gólov – S. Dzureň (Honce).
12 gólov – K. Šoltés (Drnava), R. Fabian (Betliar).
11 gólov – J. Čižmár (Krh. Dlhá Lúka).
10 gólov – P. Zabrel (Vyšná Slaná).

Aj keď dvojica vedúcich tímov, Krh. Dlhá Lúka a Vyšná Slaná mali v tomto kole voľno, zostali na svojich miestach.

Do ich stíhania sa pustila Drnava, ktorá stiahla ich náskok na štyri body.

Na štvrté miesto sa dostala vďaka kontumácii i prehre Rudnej Dlhá Ves.

Tesné víťazstvo pomohlo Kružnej na šieste miesto a prekvapivá výhra Honiec nad Rudnou ich posunula na deviate miesto.

Výhra Hrhova nad Jablonovom n/T vyrovnala body na konci tabuľky.

12. Hrhov 14 3 1 10 30:60 10
(Nižná Slaná sa pred začiatkom zo súťaže odhlásila. Vlachovo sa odhlásilo pred začiatkom jarnej časti, pred 15. kolom.)