Štvrtok, 26. apríl, 2018 | Meniny má Jaroslava

Dobšiná aj Gemerská Hôrka získali po bode za remízu

Na programe bolo 17. kolo.

Ilustračné.(Zdroj: SITA)

Poproč – Gemerská Hôrka 3:3 (2:1) G: 1. P. Sakáč, 45. L. Lindvai, 48. D. Majcher – 23. a 73. V. Vávra, 66. Á. Iboš, ŽK: 90. D. Majcher – 90. D. Betík, R: M. Zubka, D: 150. GEMERSKÁ HÔRKA: Z. Farkaš Temetei – D. Bodnár, R. Madarász, T. Kardoš, R. Szkokan, A. Prónyai, L. Hruška, B. Vysoký (66. Á. Iboš), V. Vávra (80. M. Laven), M. Róth, D. Betík.

Prezident FK Gemerská Hôrka Jaroslav Švehla: Zápas bol ako na hojdačke. Niektorí hráči boli ešte asi mysľou niekde v kabíne alebo neviem, lebo už v 20. sekunde zápasu rozvlnil súper našu sieť. Postupne sme sa začali spamätávať a dostali súpera pod tlak. Mali sme viacero šancí, no nakoniec starý vlk Vlado Vávra, ktorý nastúpil už od začiatku a vidíte sami, že to bol dobrý ťah, strelil vyrovnávajúci gól. Hneď na to mal Vávra ďalší gól na kopačkách, keď strelou z dobrých 25 metrov trafil spojnicu súperovej bránky. Na konci prvého polčasu zo standardnej situácie súper udrel zase gólom do šatne v 45. minúte z priameho kopu z hranice šestnástky.

Do druhého polčasu sme naskočili s tým, že ideme vyrovnať, no opak bol pravdou. Súper sa dostal do dvojgólového vedenia zase našou nekoncetrovanosťou, s ktorou ako je známe kúsok máme problém. Počas druhého dejstva sme mali šance, no nepodarilo sa premeniť, postupne Hruškovi ani Pronyaimu. Hralo sa dobré stretnutie, slušné z oboch strán. Prišlo striedanie a za Vysokého nastúpil Iboš a po prihrávke Vávru znížil na 3:2. Následne Vávra avizoval striedanie, no nechali sme ho ešte v poli a dobre sme urobili. Starý vlk skóroval po druhýkrát v zápase a vyrovnal tak na konečných 3:3.

Posledných 5 – 7 minut sa kúsok priostrila hra a zákroky na oboch stranách, ale rozhodcovia netrestali kartami a z môjho pohľadu kúsok viac pustili na oboch stranách a to vyostrilo zbytočne atmosféru. Inak to bolo pekné slušné stretnutie z oboch strán a myslím, že aj čo sa rozhodcov týka. Remíza bola spravodlivá, ale vyzdvihnem hlavne V. Vávru za jeho výkon a odhodlanie, aj keď najskôr sa zdráhal, no ukázal, že je stále platný a majú sa mladé uchá čo učiť a určite si ešte veľa zahrá do konca sezóny. Po výkone v tomto zápase sa základu nevyhne. Ďakujem aj súperovi, s ktorým mám nadštandartné vzťahy za perfektnú atmosféru aj divákom, ktorí sa v hojnom počte prišli pozrieť a zabaviť“

Dobšiná – Košická Nová Ves 1:1 (1:0) G: 16. M. Langer – 78. A. Gallo (vlastný), ŽK: 53. P. Repel, 69. R. Gotthardt – 74. Š. Rusnák, 90. M. Halčišák, R: M. Greš, D: 130. DOBŠINÁ: Š. Mišina – M. Martinko, R. Gotthardt, P. Fabián, J. Barnák, M. Gelda, M. Langer, P. Repel (75. M. Delano-Baquero), M. Majerčák (63. A. Gallo), M. Putnocký, M. Poliak.

Dobšinčania začali dobre a v 16. minúta sa ujali vedenia po góle Langera. Dlho si tento tesný náskok držali. No prišla 78. min. si dal striedajúci Gallo vlastenca. Rozhodol tak o deľbe bodov.

Ostatné výsledky 17. kola V. ligy sk. Košicko-gemerská: Malá Ida – Slávia TU Košice 3:0, Veľká Ida – Kokšov-Bakša 1:1, Čečejovce – Turňa n/B 4:0, Sokoľany – Perín 0:0, Kechnec – Ťahanovce 0:3.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: IV. a V. liga: Hrali sa ďalšie zápasy

Strelci

9 gólov – D. Bodnár (Gemerská Hôrka).
6 gólov – M. Martinko, M. Putnocký (obaja Dobšiná).
4 góly – R. Gotthardt (Dobšiná).
3 góly – V. Vávra (Gemerská Hôrka), F. Fabián, M. Poliak (obaja Dobšiná).
2 góly – A. Gallo (Dobšiná).
1 gól – D. Gere, D. Betík, R. Szkokan, R. Kardos, V. Kováč, Á. Iboš (všetci Gemerská Hôrka), J. Barnák, M. Gelda, L. Greško, J. Gelda, P. Repel, M. Langer (všetci Dobšiná).
Vlastné góly – A. Izák (Gemerská Hôrka), A. Gallo (Dobšiná).

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, Futbal

Na Loky chcú stavať ďalšie apartmány. Vraj pre športovcov. Aktivista: Paškova kľučka

Prvé domy už predávajú - hocikomu. Rovinský obviňuje investora a mesto z klamstva.

Starosta obce Valaliky: Tušil som, že nejaký investor už príde

Napadlo ho to po vyhlásení výberového konania na cestu R2.