Rožňava sa vezie na víťaznej vlne, zdolala Geču

MFK Rožňava si pripísala ďalšie domáce víťazstvo. Michal Gere premieňa pokutový kop. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|18. apr 2017 o 00:00

Hrali sa zápasy 21. kola. Veľké Kapušany podľahli Krásnohorskému Podhradiu.

Rožňava – Geča 2:0 (1:0) Góly: 20. F. Kovács, 55. M. Gere (11 m), ŽK: 42. F. Kovács, 71. G. Pulen – 36. S. Kopas, R: M. Bochnovič, D: 150. ROŽŇAVA: G. Pulen – F. Kovács, Z. Breuer, V. Babik, I. Petruk (85. R. Kardos), M. Gere, J. Figúr (68. P. Husár), Pa. Gere, M. Gallo (88. R. Greško), Zs. Ištók, P. Sappanoš.

Futbalisti Geče sa pohybujú v pokojných vodách stredu tabuľky. Do Rožňavy prišli s vedomím, že hrajú proti lídrovi tabuľky. Aj preto sa zamerali na pozornú obranu. V úvode im pomohla po šanci domácich aj konštrukcia brány.

V 20. min. sa presadil Kovács a o chvíľu na to mohol skórovať kanonier Figúr. No ani na dvakrát nedokázal prekonať Peruna v bráne Geče. Desať minút pred polčasom pohrozili aj hostia. Po štandardke lopta len tesne minula Pulenovu bránu.

V úvode druhého polčasu nebojácne vnikol do šestnástky hostí Gallo a po zákroku na neho odpískal rozhodca penaltu. Hostia síce protestovali, no nebolo im to nič platné. Loptu si postavil M. Gere. Perun síce vystihol jej smer, no aj tak, efektne, od tyče dnu, skončila za jeho chrbtom.

Chvíľu trvalo, kým sa hostia znova začali koncentrovať na hru. V 70. min. predviedli priamočiaru akciu a Pulenovi nezostávalo nič iné len ísť von zo šestnástky a zastaviť ju aj za cenu faulu.

Na druhej strane pohrozil strelou dobre hrajúci Gallo. Domáci ešte predviedli pár pekných akcií, no hostia už v obrane nechybovali.

Tréner MFK Rožňava Ladislav Dávid: „Úvod zápasu sme zachytili dobre. Vypracovali sme si šance. Po jednej sme nastrelili brvno. Potom sa hral vyrovnala. Mali sme veľa nepresností, nedarilo sa nám hrať tak, ako v predchádzajúcich zápasoch. Chlapci však svojou bojovnosťou dokázali vedenie strnúť na svoju stranu. V druhom polčase sa zlepšil pohyb, zjednodušili sme hru a zrýchlili ju. Dôležité bolo neinkasovať gól, čo sa nám aj podarilo. Navyše sme ešte z penalty poistili vedenie. Súper pozorne bránil, ťažko sa nám presadzovalo. No vyhrali sme a máme ďalšie tri body v tabuľke.“

Tréner FK Geča 73 Radoslav Maťáš: Rozhodujúcim momentom určite bola penalta, ale my sme zahrali na svoje možnosti lepší futbal a myslím si, že aj divákom sa musel páčiť. Hrali sme so súperom, ktorý je na prvom mieste a ešte na jeho pôde. Boli sme si vedomí jeho sily. Nešli sme teda do zápasu úplne otvorene. Prízvukoval som chlapcom, že ak by sme využili šancu, mohli by sme aj pomýšľať na bodový zápis. V druhom polčase po penalte išli chlapci psychicky trochu dole. Asi desať minút sme sa hľadali, ale potom sme zdvihli hlavy a zasa ukázali celkom dobrý výkon.“

Veľké Kapušany – Krh. Podhradie 6:0 (4:0) Góly: 14. a 35. V. Voloshynskyi, 38. O. Senenko, 40. a 68. A. Bryzhchuk, 84. Á. Kondáš, ŽK: 0 – 68. D. Gere, R: V. Paulišin, D: 100. KRH. PODHRADIE: M. Manko – J. Erdöfalvi, L. Héger (60. K. Zubrický), N. Lükő, M. Pollák (70. D. Vozár), A. Vaško, M. Almáši, I. Oravec, R. Kuzma, M. Tóth (37. D. Genči), D. Gere.

Domáci majú vo svojich radoch viacerých ukrajinských hráčov. Práve títo v prvom polčase rozhodli o osude zápasu. Po štvorgólovej nádieľke sa už Podhradčania nedokázali spamätať. Po prestávke domáci ešte prikrášlili výsledok dvoma gólmi.

Tréner FK Krásnohorské Podhradie Július Balta: „Podali sme diametrálne odlišný výkon ako v predchádzajúcom domácom zápase. Akoby sme boli na výlete, už len slaninu nám zabaliť. Vysoká prehra je však krutá realita.“

Nasledujúci víkend čaká dvojicu gemerských štvrtoligistov derby. Hrať sa bude v Krh. Podhradí. Na jeseň sa zápas v Rožňave skončil víťazstvom domáci 3:2.

Ako správne derby však prinieslo dramatickú zápletku. Domáci sa ujali vedenia po góle Kovácsa z priameho kopu. Podhradčania odpovedali gólom Hégera. Polčas sa skončil nerozhodne 1:1.

V úvode druhého polčasu poslal Krh. Podhradie do vedenia kanonier Kuzma. Z nasledujúceho útoku vyrovnal domáci kanonier Figúr. O víťazstve domácich rozhodol v 59. min. Drobňák. Domáci potom ešte nepremenili penaltu Kovácsom.

V odvetnej časti sa obom mužstvám v rámci ich možností darí. Rožňava v odvetnej časti ešte nedostala gól. Neprehrala už v deviatich majstrovských zápasoch, pričom Pulen inkasoval len jeden gól. Rožňava so 48 bodmi vedia tabuľku IV. ligy Juh.

Futbalisti Krh. Podhradia odohrali v odvetnej časti doma tri zápasy. Ešte na jeseň v predohrávke remizovali s Medzevom 2:2, na jar zdolali s prehľadom Veľký Folkmar i Strážske. Na domácej pôde sa tak cítia byť silní.

Derby teda môže priniesť zaujímavú zápletku. Rožňava disponuje kvalitným kádrom, Podhradčania sa už adaptovali na IV. ligu a oporou im bude domáce prostredie. Hráči sa navzájom poznajú, viacerí hráči Krh. Podhradie začínali v rožňavských žiackych mužstvách.

Ostatné výsledky 21. kola IV. ligy Juh: Rudňany – Parchovany 4:2, Strážske – Hrabušice 0:1, Sobrance – Maria Huta 2:1, Veľký Folkmar – Kalša 0:0, Krompachy – Medzev 0:0, Čaňa voľno.

Strelci

16 gólov – R. Kuzma (Krh. Podhradie).
12 gólov – J. Figúr (Rožňava).
11 gólov – L. Héger (Krh. Podhradie).
10 gólov – F. Kovács (Rožňava)
7 gólov – M. Almáši ml. (Krh. Podhradie), Pa. Gere (Rožňava).
6 gólov – M. Gere (Rožňava).
5 gólov – P. Husár, I. Petruk (obaja Rožňava).
4 góly – J. Ďuriček (Rožňava).
3 góly – L. Drobňák, Á. Lippai (obaja Rožňava).
2 góly – M. Pollák, A. Vaško, N. Lükő (všetci Krh. Podhradie), L. Strelka, M. Gallo ml. (obaja Rožňava).
1 gól – M. Mészner, J. Erdöfalvi, I. Oravec (všetci Krh. Podhradie), P. Sappanoš (Rožňava).