V Krásnohorskom Podhradí sa Almáši vytiahol hetrikom

Zápas v Krásnohorskom Podhradí priniesol veľa zaujímavých momentov.
Zápas v Krásnohorskom Podhradí priniesol veľa zaujímavých momentov. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|11. apr 2017 o 00:00

Uplynulé 20. kolo IV. ligy Juh prinieslo plný bodový zásah aj MFK Rožňava.

Maria Huta – Rožňava 0:1 (0:0)

Góly: 68. Pa. Gere, ŽK: 35. E. Fabišík, 67. P. Angelovič, 75. T. Labun, 79. M. Angelovič – 41. V. Babik, 49. Zs. Ištók, R: V. Michalík, D: 100.

ROŽŇAVA: G. Pulen – F. Kovács (90. R. Kardos), Z. Breuer, V. Babik, I. Petruk, M. Gere, J. Figúr (74. P. Husár), Pa. Gere, M. Gallo (90. R. Greško), Zs. Ištók, P. Sappanoš.

Rožňava pohrozila už v úvodných minútach, keď Petruk nastrelil brvno. Postupom času sa však ukazovalo, že dominovať budú pozorné obrany. Domáci hrozili po štandardkách, viacero šancí hostí zostalo nepremenených. Po prestávke sa hostia ukázali byť lepšie kondične pripravený.

Domáci postupne otvárali hru, no rýchle protiútoky Rožňavčania premeniť nedokázali. Rozhodnutie prišlo v 68. min. Kapitán Pa. Gere premenil priamy kop a stanoviť tak výsledok zápasu. Domáci sa síce v závere snažili, no hráči Rožňavy ich do nejakej vážnejšej šance nepustili.

Tréner MFK Rožňava Ladislav Dávid: „Na malom ihrisku rozhodlo nasadenie celého nášho mužstva a to, že sme veľmi túžili po víťazstve. Každý jeden hráč, ktorý nastúpil, odviedol sústredený výkon. Hrali sme naplno. Musím pochváliť celé mužstvo. Súpera sme do veľkých šancí nepustili. Hrali sme zodpovedne a s nasadením.“

Krh. Podhradie – Strážske 5:1 (3:1)

Góly: 16., 73. a 75. M. Almáši, 32. M. Pollák, 42. A. Vaško (11 m) – 14. M. Mitro, ŽK: 81. M. Mészner – 27. R. Kiš, 42. D. Hredzák, 63. P. Turčík, R: S. Vaňo, D: 100. KRH. PODHRADIE: M. Manko – M. Mészner, J. Erdöfalvi, L. Héger (74. D. Vozár), N. Lükő, K. Zubrický, M. Pollák (59. M. Tóth), A. Vaško, M. Almáši, I. Oravec, R. Kuzma.

V Krh. Podhradí sa hralo za silného vetra. Domáci od začiatku hýrili aktivitou, no ich prvý gól neplatil pre postavenie mimo hry. Po necelej štvrťhodine hry zahrávali hostia roh. Mészner ho odvrátil. Následný dlhý aut do šestnástky síce domáci znova odvrátili, no lopta sa dostala k Mitrovi a ten otvorili skóre.

Radosť hráčov Strážskeho však trvala ani nie dve minúty. Almáši zahrával priamy kop, ktorý skončil v hornom rohu súperovej brány. Domáci sa začali viac presadzovať, no ďalší gól neplatil pre ofsajd, podľa domácich sporný. Hostia to skúšali protiútokmi, no zakončeniu chýbala presnosť.

Do vedenia dostal domácich v 32. min. M. Pollák. Potom sa neujala dobrá strela Hégera ani hlavička Mésznera po rohu.

V závere polčasu prišiel faul na tesne za hranicou šestnástky a Vaško nariadenú penaltu premenil.

V úvode druhého polčasu síce hra stratila na dynamike, domáci však boli stále aktívnejší. Prichádzali aj šance, no bez gólového efektu. Vtedy to vzal na seba Almáši.

Neznechutilo ho, že v prvom polčase jeho druhý priamy kop zastavila tyč brány hostí. V 73. min. prudkou strelou z hranice šestnástky pridal štvrtý gól. O dve minúty nato sa prekľučkoval obranou hostí a presnou strelou uzavrel hetrik.

Tréner FK Krásnohorské Podhradie Július Balta: „Po piatkovom tréningu som sa rozhodol, že prejdem na iný systém hry v domácich zápasoch, Nakoľko mám troch výnimočných koncových hráčov, tak by bolo hazardom nechať niektorého na lavičke. Už pred zápasom sme sa teda dohodli, že ideme hrať rozostavenie 4 – 3 – 3, čo pri potencii koncových hráčov signalizovalo, že obrana súpera bude mať problémy. Postavenia mimo hry nám však trochu znehodnotili koncovú fázu. Inkasovali sme po chybe, keď sme mali dostať súpera pod tlak. Gól však chlapcov nezlomil. Naša filozofia bola hrať útočný kombinačný futbal, v ktorom sme aj pokračovali. Súper nám to dovolil. Jednoznačne nestíhal na trojicu stredových hráčov, vlastne všetkých hráčov v poli. Po pekných kombináciach sme sa ujali vedenia. Z môjho ohľadu boli chybičky, ale vidieť, že niektorí hráči sa zhosťujú úrovne štvrtej ligy a jednoznačne začínajú dominovať. Je to prísľub do budúcnosť, keď aj ostatní sa dostanú na ich úroveň a každým zápasom sa brúsia do lepších herných prejavov. Zatiaľ je to odlišné doma a vonku, ale je aj veľa zranených, čo musíme kompenzovať, no domáce prostredie začína byť doménou a určite sa budem snažiť mužstvo pripraviť tak, aby sme aj vonku boli adekvátnym súperom. Prvý polčas rozhodol. Do druhého dostali naordinované, aby pokračovali v tej hre, ktorú produkovali v prvom polčase. Dlho som čakal na štvrtý gól. Almáši, Vaško či Zubrický začínajú robiť viac a ukazovať, čo majú v sebe. Tým pádom sa dostávajú do pohody. Vedia dať nápad a dušu hre, vedia dať aj góly. Mužstvo je stále v štádiu zrenia, ak by neprišli zranenia, bolo by to ľahšie, ale stále varíme z toho, čo máme. U súpera sme prehrali 1:3. Vedel som, na čo sa pripraviť. Čo treba riešiť. Znova sa ukázalo, že máme dobrý kolektív. Už si tak fandí, že už aj hráči, ktorí sú menej vyrovnaný so štvrtou ligou už sa viac snažia a začínajú si viac veriť.“

Tréner ŠK Strážske Volodymyr Moroz: „Pred začiatkom jarnej časti nám odišlo šesť hráčov. Klub sa rozhodol vsadiť na domácich hráčov a tak hráme s nimi. Vidieť, že to trochu iná kvalita, iný futbal. Menej agresívnejší, pomalší a tým aj prehrávame zápasy. Chlapci sa len učia. Robíme s tým, čo máme. Gratulujem domácich k víťazstvu.“

Ostatné výsledky 20. kola IV. ligy Juh: Rudňany – Sobrance 2:4, Hrabušice – Čaňa 1:3, Geča – Veľké Kapušany 3:0, Parchovany – Medzev 0:4, Kalša – Krompachy 3:0, Veľký Folkmar mal voľno.

9 gólov – F. Kovács (Rožňava)
7 gólov – M. Almáši ml. (Krh. Podhradie), Pa. Gere (Rožňava).
5 gólov – P. Husár, I. Petruk, M. Gere (všetci Rožňava).
4 góly – J. Ďuriček (Rožňava).
3 góly – L. Drobňák, Á. Lippai (obaja Rožňava).
2 góly – M. Pollák, A. Vaško, N. Lükő (všetci Krh. Podhradie), L. Strelka, M. Gallo ml. (obaja Rožňava).
1 gól – M. Mészner, J. Erdöfalvi, I. Oravec (všetci Krh. Podhradie), P. Sappanoš (Rožňava).