Nedeľa, 28. máj, 2017 |Meniny má Viliam

Rožňava doma valcovala, Podhradie pykalo za chyby

Futbalisti MFK Rožňava zdolali súpera z Rudnian. Krásnohorské Podhradie podľahlo Čani.

F. Kovács z Rožňavy sa vytiahol hetrikom.(Zdroj: Peter Podolinský)

V druhom jarnom zápase na domácej pôde zdolali futbalisti MFK Rožňava súpera z Rudnian. Krh. Podhradie podľahlo Čani.

Rožňava – Rudňany 5:0 (2:0) G: 26. M. Gere (11 m), 38. J. Figúr, 48., 57. a 83. F. Kovács, ŽK: 20. M. Gallo, 25. J. Turčanik, 37. L. Bolcár, 90. J. Čuj, R: M. Želizňák, D: 350. ROŽŇAVA: G. Pulen – F. Kovács, Z. Breuer (63. R. Greško), V. Babik, I. Petruk, M. Gere, J. Figúr, Pa. Gere, M. Gallo, J. Ďuriček (12. P. Sappanoš), P. Husár (75. Zs. Ištók).

Pohľad do tabuľky IV. ligy napovedal, že favoritom zápasu sú Rožňavčania. Bolo preto trochu prekvapivé, že prvú šancu zápasu mali hostia, keď nastrelili brvno. Prišli totiž bez piatich hráčov základnej zostavy. Prvú štvrťhodinu bola hra aj často prerušovaná.

Mohli za to zranenia hráčov, domáci museli striedať zraneného Ďuričeka, hostia J. Kováča. Rožňava prvýkrát skórovala v 26. min. Po faule na jedného z dvojice ukrajinských posíl M. Gere premenil penaltu.

Na konci prvého polčasu skóroval domáci kanonier Figúr. Navyše si pri zákroku brankár hostí Ľach zranil ruku a do druhého polčasu ho vystriedal hráč z poľa Stanislav.

Tým sa domácim otvorili dvere. Hoci si pripísal viacero úspešných zákrokov, na tri presné strely F. Kovácsa nestačil. V závere ešte hostia pohrozili, ale brankár Pulen im radosť z čestného úspechu nedoprial.

Hlasy trénerov

Ladislav Dávid, tréner MFK Rožňava: „Trochu nám nevyšiel úvod zápasu. Hrali sme bojazlivo. Hlavne prvých 15 minút sme sa nedostávali do tempa. Nedržali sme loptu ako sme chceli. Za to mal aj súper prvú šancu zápasu, ktorú však nepremenil. Pribrzdilo nás aj to, že sa veľa prerušovala hra. Na náš smútok sa v úvode zranil Ďuriček. Rovnako aj súperovi sa zranil hráč. Prvý gól nám veľmi pomohol a nervozita z nás opadla. Začali sme hrať náš kombinačný futbal. Vypracovali sme si aj šance, dokázali sme ešte jednu do prestávky premeniť. V druhom polčase sme nepoľavili. Hrali sme rýchlejšie, nebáli sme sa. Výsledkom boli ďalšie tri góly. Víťazstvo 5:0 je veľmi pekné.“

Pavol Kubus, tréner OŠK Rudňany: „Boli sme si vedomí sily domácich. Predsa len je to vedúci celok tabuľky. Boli sme značne oslabený, chýbali nám piati hráči základnej zostavy oproti minulému zápasu. Dvaja sú vykartovaní, jeden v práci. V priebehu týždňa nám vypadli obaja stopéri. Jeden má zápas slepého čreva, už je aj po operácii. Brankár Tököly je asistent trénera v Spišskej Novej Vsi, tak tam zostal na zápas. Ale na to nechceme vyhovárať, lebo domáci podali veľmi dobrý výkon. Od začiatku hernú prevahu, no úvodných 15-20 minút sme ich aj my potrápili, trafili sme brvno, mali sme jednu nebezpečnú hlavičku. Domácich sme veľmi do šancí nepúšťali. Škoda tej penalty. Z môjho pohľadu bola prísna. Gól domácich nakopol. V závere polčasu nešťastný, dá sa povedať vlastný gól nášho brankára po ľahkej strele z priameho kopu. Ešte sa pritom aj zranil. S defenzívou som však v prvom polčase veľmi spokojný, i s výkonom. Prvý polčas bol solídny. Potom, čo išiel do brány hráč z poľa, prakticky bolo o výsledku rozhodnuté. Druhý polčas bol len otázkou skóre. Domáci hrali na jednu bránu. Mohli sme síce dať čestný úspech, ale súpera podržal brankár. Gratulujem domácim k zaslúženému víťazstvu. Ak chceme hrať s Rožňavou vyrovnanú partiu, nemôže nastúpiť v takej zostave, v akej sme prišli. Musíme byť kompletní.“

Čaňa – Krh. Podhradie 6:1 (2:0) G: 14., 74., 80. a 86. B. Hanzeľ, 30. M. Klimek, 49. D. Lipnický – 78. R. Kuzma, ŽK: 0 – M. Mészner, R: M. Jasečko, D: 150. KRH. PODHRADIE: M. Manko – M. Mészner, J. Erdöfalvi, L. Héger (46. R. Kuzma), N. Lükő, K. Zubrický, M. Pollák, A. Vaško, M. Almáši, I. Oravec (60. D. Vozár), D. Gere (24. M. Tóth).

Futbalisti Krh. Podhradia inkasovali v Čani prvý gól po štvrťhodine hry. Svoju gólovú parádu ním načal B. Hanzeľ. Na strane hostí sa do šance dostal Héger. Do konca polčasu domáci ešte pridali druhý gól. Jeho aurotom bol Klimek. Len dvojgólová strata v polčasu dala kondične dobre pripraveným hosťom nádej a po prestávke sa tlačili do útoku.

Často však zabúdali na zadné vrátka, čo domáci patrične využívali. V úvode druhého polčasu tak skóroval Lipnický. V poslednej štvrťhodine si vzal góly na starosť B. Hanzeľ a dal ich tri. Na strane hostí korigoval výsledok kanonier mužstva R. Kuzma.

Ostatné výsledky 19. kolo IV. ligy Juh: Sobrance – Parchovany 1:1, Strážske – Geča 3:1, Veľké Kapušany – Maria Huta 4:1, Medzev – Kalša 1:1, Veľký Folkmar – Hrabušice 0:9, Krompachy voľno.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: IV. a V. futbalová liga: Počasie zápasom prialo

Strelci

16 gólov – R. Kuzma (Krh. Podhradie).
12 gólov – J. Figúr (Rožňava).
11 gólov – L. Héger (Krh. Podhradie).
9 gólov – F. Kovács (Rožňava).
6 gólov – Pa. Gere (Rožňava).
5 gólov – P. Husár, I. Petruk, M. Gere (všetci Rožňava).
4 góly – M. Almáši ml. (Krh. Podhradie), J. Ďuriček (Rožňava).
3 góly – L. Drobňák, Á. Lippai (obaja Rožňava).
2 góly – N. Lükő (Krh. Podhradie), L. Strelka, M. Gallo ml. (obaja Rožňava).
1 gól – M. Mészner, J. Erdöfalvi, M. Pollák, A. Vaško, I. Oravec (všetci Krh. Podhradie), P. Sappanoš (Rožňava).

Mestské časti Košíc sú ľuďom bližšie. Len ich je trochu priveľa

Petruško: Nájsť optimálny pomer financovania sa zatiaľ nepodarilo.

PRÍLOHA POHODA

Prvý Slovák na Mount Evereste bol Košičan Jozef Psotka

Jeho smrť aj po tridsiatich troch rokoch vyvoláva otázky a smútok.

Hral do tanca aj tým, ktorí jeho blízkych poslali do koncentrákov

Pohnuté osudy úspešných umelcov ožívajú v diele Maličká slzička.

Ekocentrum Sosna oslavuje dvadsaťpäť rokov

Manželia Szabóovci: Pomaličky hľadáme svojich nástupcov.

ŠPORT

Čo sa deje v hokeji? Je to divadlo, vinníkmi sme všetci, tvrdí Graňák

Zlá skúsenosť s Cígerom a Švehlom mohla odradiť hráčov z NHL od štartu na majstrovstvách sveta, hovorí skúsený obranca.