Revúca si doniesla z Medzibrodu bod

Zápasmi 15. kola pokračovala cez víkend IV. liga Juh.

Ilustračné.(Zdroj: archív)

Revúca cestovala do Medzibrodu a v dramatickom zápase získala cenný bod.

Medzibrod – Revúca 1:1 (1:0) G: 31. Meno – 55. Lunter, ŽK: Belluš – 26. a 87. Bystrán, 28. Faško, 48. E. Urc, 55. Kožička, 73. R. Lunter, ČK: 0 – 87. Bystrán, R: P. Širanec, : 200. MEDZIBROD: Vaník – Belluš, Belko, Rajčok, P. Sokol (45. Majerník), Sedliak, Samuelčík, Zázrivec, Vančo, M. Haviar, Pipich (80. P. Haviar). MFK Revúca: Smerek – Majerčík, T. Urc, E. Urc, Krajňák, Gömöri, Kožička, Šestina, Faško, Bystrán, Lunter (89. Kasper).

Zápas v Medzibrode sa začal šancou Revúčanov. Potom mali trochu šťastia, keď v 5. min. domáci Pipich nepremenil pokutový kop, keď sa vyznamenal brankár Smerek. Domáci sa ujali vedenia v 31. min. po góle Samuelčíka. Hostia dokázali odpovedať v úvode druhého polčasu gólom Luntera.

Miroslav Neušel, tréner MFK Revúca: „V prvom jarnom zápase vonku sme sa predstavili na horúcej pôde v Medzibrode. Súper od začiatku ukázal, akým smerom sa bude uberať zápas. Nebezpečenstvo hrozilo najmä po centrovaných loptách z krídelných priestorov, ktoré naša obrana len s ťažkosťami odvracala. Paradoxne, prvú vyloženú šancu sme si vypracovali my v 4. minúte, keď Šestina vysunul Bystrána a ten sa sám rútil na bránu, no trafil len vybiehajúceho brankára Vaníka. O minútu neskôr sa opäť po prihrávke zo strany dostal do šestnástky domáci Pipich, ktorého nešťastne fauloval Tomáš Urc a rozhodca správne ukázal na biely bod. Loptu si postavil sám faulovaný Pipich, no jeho strelu zneškodnil náš brankár Smerek.

Tento moment trochu pribrzdil aktivitu domácich a hra začala odohrávala viac medzi šestnástkami. Dôležitý moment sa odohral v 30. minút, keď sa opäť po prihrávke z krídla dostal k lopte Samuelčík a zblízka prestrelil nášho brankára. Do šatní sa išlo za stavu 1:0. V druhom polčase sa tlak domácich ešte vystupňoval. Pipich a Belluš spálili dobré šance v tesnej blízkosti brány. To sa domácim vypomstilo a v 55. minúte po strele Bystrána stopér domácich zrazil loptu na žrď, ktorú dopravil do prázdnej brány dobre postavený Lunter. Z

áverečný tlak domácich priniesol niekoľko vyložených šancí, ktoré ale neskončili gólmi. Situáciu nám navyše skomplikoval Dominik Bystrán, ktorý v 87. minúte nedovolene zastavil prenikajúceho útočníka domácich a po druhej žltej karte sa predčasne porúčal pod sprchy. Najväčšiu šancu zápasu spálil v 90. minúte Belluš, keď jeho hlavičku do šibenice robinzonádou zneškodnil náš brankár Smerek. Bod na ihrisku silného Medzibrodu je čiastočnou náplasťou za zbabraný domáci zápas s Veľkým Krtíšom. Tento bod by sme chceli potvrdiť v najbližšom domácom zápase proti Pliešovciam.“

Badín – Tornaľa 1:2 (0:0) G: 22. D. Škubák (11 m) – 58. Cs. Juhász, 68. G. Farkaš, ŽK: 42. A. Dubovický – 0, R: M. Remeň, D: 100. TORNAĽA: R. Juhász – A. Pipiška, I. Drnaj, D. Duczman, T. Duczman, Cs. Valaszkay, Cs. Juhász, G. Farkas (85. J. Zsíros), M. Kováč, Zs. Balog (63. R. Miglavic), R. Rubint.

Ostatné výsledky 15. kolo: Pliešovce – Olováry 1:0, Šalková – Hriňová 1:0, Slovenské Ďarmoty – Rakytovce 0:1, Veľký Krtíš -Kováčová 0:0, Vinica – Poltár 1:0.

Strelci

9 gólov – M. Levický (Revúca), G. Farkas (Tornaľa).
6 gólov – Cs. Juhász (Tornaľa).
5 gólov – D. Bystrán (Revúca).
2 góly – F. Faško, T. Urc (obaja Revúca), T. Boháčik, J. Zsíros (obaja Tornaľa).
1 gól – J. Ganaj, P. Konček, L. Kožička, R. Lunter (všetci Revúca), R. Miglavic, A. Jankóšik, T. Duczman (všetci Tornaľa).

1. Šalková 15 10 3 2 35:12 33
2. Slov. Ďarmoty 15 8 5 2 20:9 29
3. Vinica 15 9 0 6 22:22 27
4. Rakytovce 15 8 2 5 34:15 26
5. Tornaľa 15 8 1 6 23:24 25
6. Medzibrod 15 6 5 4 24:18 23
7. Pliešovce 15 6 4 5 20:17 22
8. Veľký Krtíš 15 5 5 5 16:17 20