Štvrtok, 18. január, 2018 | Meniny má Bohdana

Revúčania si pripísali štvrté víťazstvo

Futbalisti MFK Revúca odohrali v nedeľu piaty prípravný zápas.

Ilustračné.(Zdroj: archív)

TISOVEC. MFK Revúca sa v piatom prípravnom zápase stretol s tímom Štart Kokava n/R. Aj keď štvrtoligista nenastúpil v optimálnej zostave, dokázal dotiahnuť zápas do víťazné konca. Súpera zdolal 5:4.

„Napriek pracovným a osobným povinnostiam sa nám s problémami podarilo poskladať zostavu na zápas, aj keď v nej figurovali až traja brankári a niekoľko chorých a nedoliečených hráčov,“ uviedol kapitán MFK Revúca Lukáš Smerek.

„Napriek tomu sme zápas začali aktívne a hneď v úvode sme pohrozili Lunterom. Bol to však súperov, kto po skrumáži v našej šestnástke po zemi prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a otvoril skóre. Bol to vôbec prvý gól, ktorý sme v tejto príprave inkasovali v prvom polčase. Od tohto momentu sme však zapli na vyššie obrátky a vypracovali sme si niekoľko dobrý ch príležitostí. Hlavička Erika Urca po rohovom kope len o centimetre minula bránu, pokusy Faška a Kožičku kryl brankár súpera. Ešte do prestávky sa nám nakoniec podarilo skóre otočiť, keď najprv Lunter zúžitkoval vysunutie Kožičkom a potom sám druhý menovaný strelou po zemi prekvapil brankára."

"Druhý polčas nám však opäť nevyšiel. V úvode sme síce mali dve šance na definitívne zlomenie súpera, ale vo vyložených pozíciách sme nedokázali trafiť bránu alebo vymyslieť finálnu prihrávku. Naopak, súper stále viac preťažoval našu obranu, z čoho rezultovali tri góly v našej sieti. Najprv po skrumáži, keď sa lopta poodrážala od našich obrancov sa súperovi na trikrát podarilo dopraviť loptu do siete. O niekoľko minút po rohovom kope súper trafil žrď, ktorej sa lopta nešťastne odrazila do nášho obrancu a do brány. štvrtý gól pridal súper po peknom prieniku stredom obrany a nechytateľnej strele do šibenice."

"Zdalo sa, že o osude stretnutia je rozhodnuté. Nádej nám vrátil strelou z diaľky Antal, ktorý nastúpil na prvý zápas po zranení po viac ako roku a znížil na 3:4. O chvíľu na to Kožička do prázdnej brány zakončil presnú prihrávku od Faška. Zdalo sa, že sa zápas skončí remízou, no päť minút pred koncom skompletizoval svoj hetrik Kožička, keď strelou z 25 metrov prehodil súperovho brankára. Pripísali sme si tak štvrté víťazstvo v piatom prípravnom zápase aj napriek tomu, že sme hrali v značne oklieštenej zostave.“

Téma: Futbal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, Futbal

Šok číslo 2: Košice musia vrátiť ďalších 14,5 milióna eur z eurofondov

Magistrát: Brusel zmenil pravidlá počas hry. O pomoc žiada ministerstvo.

Rašiho sesternica chce kúpiť mestské pozemky

Necelý rok pred voľbami je na stole predaj nehnuteľností pre jej autoumyváreň.

Smrť v košickom byte: Nebola to eutanázia, muž spáchal samovraždu

Špekulácie, že mu na druhý svet pomohla manželka, vyšetrovanie nepotvrdilo.

Mesto Prešov o Dobrom festivale: Práce na Delni by ho neohrozili

Ako prvé chcú zrekonštruovať toalety, a to ešte pred začatím letnej sezóny.

Michalovčania otvorili zrekonštruovaný štadión

Od marca 2017 doň investovali vyše 2,6 milióna eur.

EKONOMIKA

Diskriminácia, sťažujú sa veriaci na nový poplatok za sobáš

Za cirkevný sobáš sa doteraz matričný poplatok neplatil, kresťanským aktivistom sa jeho zavedenie nepáči. Ministerstvo vnútra im sľubuje stretnutie.

Dobré ráno: Kto je Harabin a kto ho chce za prezidenta