Revúca remizovala s Hnúšťou

(Autor: archív MFK Revúca)
Peter Podolinský|9. mar 2017 o 10:31

Futbalisti MFK Revúca majú za sebou ďalší prípravný zápas.

REVÚCA. V ďalšom prípravnom zápase uplynulú sobotu nastúpili futbalisti MFK Revúca na umelej tráve v Tisovci proti Hnúšti.

Polčasové vedenie 2:0 sa Revúčanom udržať nepodarilo a zápas sa skončil remízou.

„V úvode sme začali tradične veľmi dobre. Hneď v prvých minútach sme si vypracovali niekoľko šancí. Jednu z nich sa nám podarilo premeniť, keď po dlhom výkope brankára Smereka zachytil loptu pri postrannej čiare Faško a jeho center zúročil Kožička,“ začal tréner MFK Revúca Miroslav Neušel.

„Po góle sa hra trochu vyrovnala, no mierna prevaha bola aj tak na našich kopačkách. Súper hrozil prevažne z diaľky. Nám sa podarilo pridať druhý gól, keď sa v šestnástke najlepšie zorientoval nestarnúci Lunter a z otočky upravil na polčasových 2:0. Po zmene strán sa nám však nepodarilo udržať si koncentráciu a súper hlavičkou po peknom centri prekonal brankára Kaspera. My sme odpovedali niekoľkými šancami, keď najmä dve krížne strely Bystrána jedna strela Kožičku do stredu brány mali skončiť gólmi. Nestalo s, a tak nás súper potrestal v samom závere, keď po ofsajdom zaváňajúcej situácii zblízka vyrovnal na konečných 2:2.“

Do začiatku odvetnej časti majú Revúčania v pláne odohrať ešte dva prípravné zápasy.

Už najbližšiu sobotu sa v Tisovci stretnú s Kokavou n/R.

Generálku mali pôvodne odohrať s Tomášovcami, no tie zápas odriekli. Nahradí ich Lubeník. Zápas sa odohrá 19. marca o 15.00 hod. v Revúcej.