Miloš Gallo.
Miloš Gallo. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|7. mar 2017 o 00:00

Víťazstvom začali sériu posledných troch prípravných zápasov.

ROŽŇAVA. Futbalisti MFK Rožňava mali pôvodne vez víkend nastúpiť proti treťoligovému Svitu. Došlo však k zmene a prípravný zápas odohrali na umelej tráve v Moldave n/B už v piatok.

Súperom im bola druholigová Haniska.

Po polčasovom vedení 1:0, súper síce po prestávke vyrovnal na 2:2. Napokon však Rožňava zvíťazila 4:2.

„Zápas proti Haniske sa nám vydaril, hrali sme dobre ako mužstvo. Všetci sme si plnili to, čo sme si v šatni povedali. Prvý polčas sme snáď Hanisku nepustili do žiadnej veľkej šance, až na pár striel zo strednej vzdialenosti, pričom my sme gól dali a vytvorili sme si ďalšie dve snubné šance. Druhý polčas sme dali gól na 2:0 a po našich veľkých chybách sme dostali dva góly, no potom sme dokázali stretnutie skorigovať na konečných 4:2. Hralo sa v dobrom tempe, zápas mal svoj náboj. Proste sme chceli tento zápas vyhrať a ukázať, že máme kvalitu, keďže sme hrali asi prvý prípravný zápas, v ktorom boli k dispozícii všetci hráči až na Jožka Korfantu,“ uviedol hráč MFK Rožňava Miloš Gallo.

V minulosti obliekal dres FK Haniska. Bol teda tento zápas pre neho niečím iný?

„Nebol to pre mňa nejako extra špeciálny zápas, keďže z Hanisky, kde som hrával ešte ja, odišlo asi 12 hráčov, ale poznám hráčov aj zo súčasnej Hanisky. No vravím, že chcel som tento zápas vyhrať ja ako aj cele mužstvo, čo sa nám podarilo a som veľmi rad. Teraz by sme mali odohrať ešte dva zápasy proti druholigovým mužstvám, Spišská Nova Ves a Rimavská Sobota. Potom sa všetci tešíme na prvý domáci zápas 18. marca,“ uzavrel 23-ročný futbalista.

Štatistika

FK Haniska – MFK Rožňava 2:4 (0:1)

G: Veliu, vlastný – Figúr, P. Gere, Petruk, vlastný.

HANISKA: Deronja – Hrubovčák, D. Lukár, Cuprišin, Kiseľa, Šalagovič, Horváth, Maník, Stankovič, Stropkay, Veliu, striedali Sonoga – Molnár.

ROŽŇAVA: Pulen – Ďuriček, M. Gere, Breuer, Babik, Figúr, Gallo, P. Gere, Ištok, Kovács, Petruk, striedali Strelka, R. Greško, Sappanoš, Kardos, Husár.