Rožňavskí basketbalisti nestačili v prvom kole play off na Levoču

Basketbalisti ŠPD Rožňava hostili v prvom kole play off súpera z Levoče.
Basketbalisti ŠPD Rožňava hostili v prvom kole play off súpera z Levoče. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|7. mar 2017 o 00:00

Zlom priniesli len štyri body v druhej štvrtine.

ROŽŇAVA. Basketbalisti ŠPD Rožňava vstúpili domácou prehrou s Levočou do play off 2. ligy mužov.

Po prvej štvrtine ešte viedli 25:21. O body sa hlavne trojkami starala dvoji-ca Halko, Beshir. V druhej štvrtine však domáci zaznamenali len štyri body.

Zápas sa tak preklopil na stranu Levoče. V druhom polčase hostia svoj náskok už len naťahovali. Za pozornosť stojí aj pomer faulov 25:6, ktorý však určite neodzrkadľoval presne dianie na palubovke.

Zápas sa napokon skončil prehrou Rožňavy 60:81 (25:21, 29:37, 46:61).

Štyri body

Rožňava si šieste miesto, ktoré ju priviedlo k zápasu s Levočou, vybojovala v poslednom kole základnej časti, keď v Martine síce prehrala, no len o osem bodov.

Ak by bol väčší rozdiel, tak by skončili nižšie.

„Okrem toho bol rozhodujúci zápas s Tydamom Košice, kde sa nám podarilo vyhrať a tam sa to zlomilo,“ povedal hrajúci tréner mužstva ŠPD Rožňava Marián Halko.

Pri hodnotení zápasu len krútil hlavou.

„Druhá štvrtina bola totálna katastrofa. Dali sme len štyri body. To je zle, veľmi zle. Nestrieľali sme, nebránili sme. Sústredenie na hru sa kamsi stratilo,“ pokračoval Halko. Pritom Rožňava síce v minulosti s Levočou prehrávala, ale len na palubovke súpera. Doma dokázali hrať s nimi vyrovnane. „Aj preto sa už teraz bojím odvety. Jednak výsledku, no i toho, koľko nás vycestuje,“ podelil sa o obavy Halko.

Odveta sa hrá už najbližšiu sobotu.

Domácim chýbali pre zranenie dvaja podkošoví hráči J. Ádám a M. Lichvár. K výsledku nepomohlo ani to, že hráči rýchlo zbierali fauly.

„Upozorňoval som na to hráčov. So štyrmi faulami sa predsa len bráni horšie,“ poznamenal tréner.

Druhé kolo

Súťaž sa však ani po prípadnej prehre pre Rožňavu nekončí.

V druhom kole play off sa stretne s porazeným zo zápasu Krompachy – Martin.

„Papierovo to vyzerá tak, že by sme sa mali stretnúť s Martinom. Budeme tam musieť cestovať, no kasa už spľasla. Cesty do Martina a Dolného Kubína niečo stáli, k tomu ešte rozhodcovia. Nejako to už len budeme musieť zvládnuť,“ posťažoval sa Halko.

Muži ŠPD si totiž väčšinu nákladov na sezónu platia z vlastného vrecka.

Play off 2. liga muži

Poradie po základnej časti: 1. Dolný Kubín, 2. Krompachy, 3. Levoča, 4. Tydam Košice, 5. UVL Košice, 6. Rožňava, 7. Martin, 8. Sabinov, 9. Humenné.

Dvojice 1. kola: 1 – 8 Dol. Kubín – Sabinov, 2 – 7 Krompachy – Martin, 3 – 6 Levoča – Rožňava, 4 – 5 Tydam KE – UVL KE.

Play-off: doma – vonku, prvý zápas sa hrá vždy u nižšie umiestneného mužstva po základnej časti. Rozhoduje lepšia vzájomná bilancia z týchto zápasov, jeden zo zápasov môže skončiť aj remízou.

1. kolo, 4. 3. 2017: 8 – 1, 7 – 2, 6 – 3, 5 – 4, (o 9. – 10. miesto sa zápasy už nehrajú), odveta 11. 3. 2017: 1 – 8, 2 – 7, 3 – 6, 4 – 5.

2. kolo, 18. 3. 2017: víťaz 4 – 5 vs víťaz 1 – 8, víťaz 3 – 6 vs 2 – 7, porazení 1 – 8 vs 4 – 5, porazení 2 – 7 vs 3 – 6, odveta 25. 3. 2017: víťaz 1 – 8 vs víťaz 4 – 5, víťaz 2 – 7 vs 3 – 6, porazení 4 – 5 vs 1 – 8, porazení 3 – 6 vs 2 – 7.

3. kolo, 1. 4. 2017, odveta 8. 4. 2017: o konečné umiestnenie 1., 3., 5. a 7. miesto, začína sa u horšie umiestneného mužstva po základnej časti súťaže.

Domov»Sportnet na východe»Rožňavskí basketbalisti nestačili v prvom kole play off na Levoču