Bojovali o Cenu snehuliaka

Neviete sa rozhodnúť pre nové alebo jazdené lyže? V novej predajni Dual Sport v Žiline vám poradia. (Autor: Archív SME)
Peter Podolinský|16. feb 2017 o 00:00

Olympijský klub Gemer spoluorganizoval lyžiarske preteky.

ROŽŇAVA. Olympijský klub Gemer v spolupráci s Centrom voľného času Rožňava usporiadal v utorok 24. januára preteky v zjazdovom lyžovaní a snowboardingu.

Súťaž sa konala v lyžiarskom stredisku Július a celkovo sa prihlásilo 40 pretekárov zo siedmich základných škôl rožňavského okresu.

Súťažilo sa v dvoch kolách, obrovský slalom mladší a starší žiaci a snowboarding starší. Trať bola postavená na kvalitne upravenom svahu a o samotnú stavbu trate sa postaral, bývalý aktívny lyžiar a telocvikár rožňavského gymnázia P. Németh.

Lyžiarske preteky O cenu snehuliaka: fotogaléria

16.2.2017

Pretekári v zjazdovom lyžovaní boli rozdelení podľa vekových kategórií na mladších a starších žiakov a do pod kategórii chlapci a dievčatá.

V snowbordingu súťažili len starší chlapci.

V úvode podujatia prebehol oficiálny olympijský ceremoniál. Celé podujatie sa nieslo v olympijskom duchu. Počas olympijskej hymny bola vztýčená olympijská vlajka a bola zapálená olympijská pochodeň.

Odznel aj olympijský sľub, ktorý predniesol tak ako zástupca pretekárov, tak aj zástupca rozhodcov.

„Po ukončení a vyhodnotení pretekov boli prví traja v každej kategórii odmenení medailami, diplomami a peknými plyšovými snehuliakmi. Všetci pretekári si odniesli domov účastnícky list, ktorý im bude pripomínať tento 1. ročník lyžiarskych pretekov O cenu snehuliaka. Veríme, že sa nám podarí obnoviť niekdajšie tradičné preteky O cenu lastovičky, a tak vytvoriť novú tradíciu jedného z najkrajších zimných športov,“ povedal predseda olympijského klube Gemer Juraj Králik.

Z výsledkov

Zjazdové lyžovanie, starší chlapci: 1. M. Šoltýs, 2. O. Repaský, 3. Sz. Badin, staršie dievčatá: 1. V. Andrášová, 2. S. Laskovičová, 3. K. Víglaská, mladší chlapci: 1. M. K. Baffi, 2. P. Čech, 3. S. Hurák, mladšie dievčatá: 1. Š. Bafi, 2. F. Badin, 3. A. Abružová.

Snowbording, starší chlapci: 1. F. Bafi, 2. D. Nezbeda, 3. M. Adam.