Rožňavčania zdolali Strážske, sú jesenným víťazom IV. ligy Juh

O vyrovnanie sa v Rožňave postaral Á. Lippai.
O vyrovnanie sa v Rožňave postaral Á. Lippai. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|2. nov 2016 o 00:00

Krásnohorské Podhradie porazilo Kalšu.

ROŽŇAVA/KRH. PODHRADIE. Futbalisti MFK Rožňava museli síce v prvom polčase doháňať jednogólové vedenia Strážskeho, no po prestávke už súperovi nič nedovolili. Krh. Podhradie zdolalo Kalšu.

Rožňavčania síce vstúpili do zápasu so Strážskym aktívne, ako sa na mužstvo bojujúce o prvenstvo patrí, no spočiatku to skončilo len pri nevyužitých šanciach.

A tak prišla 15. min., kedy si loptu na priamy kop postavil Rusyn a trafil nádherne – 0:1.

Chvíľu trvalo, kým sa domáci spamätali. Do hry ich v závere polčasu vrátil vyrovnávajúcim gólom Lippai.

Po prestávke to už bolo oveľa lepšie. Rožňavčania pridali v útoku viac na dôraze a postupne premieňali aj šance. Zápas napokon skončil 5:1.

Spočiatku chýbal dôraz

„Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, hrali sme to, čo sme chceli. Vysoko sme napádali súpera a zatlačili ho. Držali sme loptu, hrali sme kombinačne, vytvárali sme si šance. Znova sa však potvrdilo, že nám v súperovej šestnástke chýbal dôraz. Ak by sme boli dôraznejší, bol by zápas skôr rozhodnutý. Súper nás za to trestal. Najprv mal šancu, ktorú Pulen chytil. Chvíľu potom z priameho kopu nádherne trafil. Trochu nám to zviazalo nohy. Do polčasu sme však ešte dokázali vyrovnať, čo bol veľmi dôležitý moment zápasu,“ povedal tréner MFK Rožňava Ladislav Dávid.

„Druhý polčas sme chceli hrať to isté, čo v prvom, akurát s väčším dôrazom. Skôr dostupovať k súperovi. To sa aj podarilo a zápas sme vyhrali. Potešil aj väčší gólový rozdiel.“ „Kým sme v prvom polčase vládali, tak sme hrali. Potom sme kondične odišli. Bolo vidieť, že Rožňava bola lepšie pripravená. Súperovi k víťazstvu gratulujem,“ povedal tréner ŠK Strážske Volodymyr Moroz.

Cenné body

Podhradčania nastupovali do zápasu s Kalšou s istými obavami.

„Boli sme v brutálne oklieštenej zostave. Chýbali nám zranený Almáši ml., študujúci Mészner, ďalej Vaško a do práce musel ísť brankár Manko,“ vymenoval viceprezident FK Krásnohorské Podhradie Ladislav Jobbáď.

Rovnako aj 23 získaných bodov hovorilo v prospech hostí. Na ihrisku sa to však nepotvrdilo. Domáci išli do vedenia po štvrťhodine hry gólom Kuzmu.

Po prestávke pridal aj druhý gól po spolupráci s Hégerom. Hostia výsledok už len korigovali po premenenej penalte Horňáka. Za pozornosť tiež stojí, že v obrane Podhradia mal premiéru dorastenec Rezmüves.

„Zvládol ju veľmi dobre,“ podotkol Jobbáď.

Štatistika, IV. liga Juh, 15. kolo

Rožňava – Strážske 5:1 (1:1)

G: 38. Á. Lippai, 55. P. Sappanoš, 62. M. Gere, 77. J. Figúr, 86. P. Husár – 15. I. Rusyn, ŽK: 19. Pa. Gere – 19. R. Kiš, 55. P. Regenda, 55. J. Pavúk, 55. M. Ivanko, R: Z. Kováčová, D: 200. ROŽŇAVA: G. Pulen – Z. Breuer, F. Kovács, M. Gere, J. Figúr (83. T. Hajdúk), Á. Lippai, Pa. Gere, M. Róth, J. Korfanta, P. Sappanoš, J. Ďuriček (70. P. Husár).

Krásnohorské Podhradie – Kalša 2:1 (1:0)

G: 14. a 51. R. Kuzma – 82. V. Horňák (11 m), ŽK: 62. R. Rezmüves – 22. J. Gašpar, 83. J. Špišák, R: P. Ištorňa, D: 150. KRH. PODHRADIE: L. Csákó – J. Erdöfalvi, R. Kuzma, L. Héger (88. J. Piater), N. Lükő, K. Zubrický, Š. Kún, M. Pollák, Cs. Kiss, J. Benedik, R. Rezmüves (72. D. Vozár).

Ostatné výsledky 15. kola IV. ligy Juh:

Sobrance – Čaňa 1:0, Rudňany – Veľký Folkmar 2:3, Maria Huta – Krompachy 0:0, Geča – Medzev 1:2, Veľké Kapušany – Parchovany 4:1.

Strelci

10 gólov – R. Kuzma (Krh. Podhradie), J. Figúr (Rožňava).7 gólov – L. Héger (Krh. Podhradie).5 gólov – F. Kovács (Rožňava).4 góly – M. Gere (Rožňava).3 góly – M. Almáši ml. (Krh. Podhradie), Pa. Gere, J. Ďuriček, L. Drobňák, Á. Lippai, P. Husár (všetci Rožňava).1 gól – N. Lükő (Krh. Podhradie), L. Strelka, P. Sappanoš (obaja Rožňava).

Domov»Sportnet na východe»Rožňavčania zdolali Strážske, sú jesenným víťazom IV. ligy Juh