Szkokan: Musíme na sebe pracovať a výsledky prídu

Richard Szkokan (s loptou). (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|12. okt 2016 o 00:00

Richard Szkokan patrí už viac sezón k oporám mužstva FK Gemerská Hôrka.

GEMERSKÁ HÔRKA. Futbalisti FK Gemerská Hôrka sa zatiaľ držia v strede tabuľky.

Mohli byť  vyššie ako na siedmom mieste, no viackrát sa stalo, že v zápasoch, v ktorých sa rýchlo ujali vedenia a dlho viedli, inkasovali v posledných minútach gól či góly. Následkom toho prišli o body.

Čo sa udialo v týchto zápasoch?

„Áno, je to pravda. Do zápasu vstupujeme veľmi dobre, ujímame sa skoro vedenia, čo nás dostáva vždy do pohody. Snažíme sa diktovať hru až do konca zápasu. Žiaľ, nie vždy sa to podarí. Dostávame sa do šancí, ktoré nepremieňame, chýba koncovka, presnosť. Ako v zápase v Čečejovciach, v Malej Ide alebo aj v Košickej Novej Vsi sme pykali gólom v závere. Ak by sa šance premieňali a vyhrávali by sme o dva góly, body by sa nestrácali a v tabuľke by sme sa pohybovali vyššie,“ povedal hráč FK Gemerská Hôrka Richard Szkokan.

Studená sprcha v Dobšinej

Zápasy Gemerskej Hôrky sa v tejto sezóne zvyčajne končia tesnými výsledkami. Jeden sa však výrazne odlišoval.

V Dobšinej síce pred zápasom tajne pomýšľali aj na body, realita však bola výrazne odlišná. Prehra 4:1 bola sklamaním.

„V Dobšinej sme vôbec nehrali to, čo sme si povedali v šatni. Je pravda, že sme sa rýchlo dostali do vedenia gólom Gereho, ale po góle naša hra upadla a domáci hrozili skoro z každej akcie. Po zmene strán, na rozdiel od prvého polčasu, sme dostali rýchly gól, ktorý dostal domácich na koňa a po pár minútach už aj viedli. Ak by som pri stave 2:1 skóroval, tak sa zápas vyvíja inak. Beriem to na seba, namiesto toho sme dostali ešte dva góly a prehrali rozdielom triedy. Môžeme byť radi, že to skončilo pri štyroch góloch a nešli sme domov s debaklom. Zápas nám vôbec nevyšiel, ale chvalabohu sme naň rýchlo zabudli, prekonzultovali v kabíne s vedením a mužstvom, takže sa snažíme uhrať čo najlepšie výsledky,“ vrátil sa k zápasu v Dobšinej Szkokan.