Krásnohorské Podhradie pokračovalo v smutnej sérii

O tretí gól MFK Rožňava sa postaral J. Figúr (vľavo).
O tretí gól MFK Rožňava sa postaral J. Figúr (vľavo). (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|4. okt 2016 o 00:00

Uplynulé kolo IV. ligy prinieslo víťazstvo Rožňavy a prehru Krásnohorského Podhradia.

ROŽŇAVA/KRH. PODHRADIE. Rožňavskí futbalisti sa na domácej pôde predstavili po mesačnej pauze. Naposledy hrali na domácom ihrisku začiatkom septembra.

Vzhľadom na vystúpenie Moldavy n/B zo súťaže mali pred dvoma kolami voľno.

V aktuálnom kole hostili silného súpera z Medzeva. Ukázalo sa to už v prvom polčase. Hoci domáci držali taktovku zápasu, hosťom stačilo malé zaváhanie a ujali sa vedenia.

Prešlo desať minút a domáci mali výhodu pokutového kopu. Stalo sa tak po ruke kapitána hostí v šestnástke. Proti tomu však Medzevčania dôrazne protestovali, na čo rozhodca reagoval až tromi žltými kartami.

M. Gere penaltu premenil a o necelých päť minút bola snaha domácich znova korunovaná úspechom. Po krídle prenikol Hajdúk a jeho presný center našiel nedostatočne bráneného Kovácsa. Do šatní tak domáci odchádzali s jednogólovým vedením.

Po prestávke síce hostia dokázali vyrovnať, no Rožňava sa troch bodov vzdať nemienila a Figúr pridal tretí gól. V závere zápasu viacerými zákrokmi podržal tím brankár Pulen.

Futbalisti Krásnohorského Podhradia dokázali pred týždňom remizovať s Maria Hutou, no v uplynulom kole v Geči znova pohoreli.

Už do prestávky mali na konte štyri góly a nepremenenú penaltu. Nakoniec prehrali 1:7.

Rožňava zdolala Medzev
Prečítajte si tiež:

Štatistika, IV. liga Juh, 11. kolo

Rožňava – Medzev 3:2 (2:1) G: 33. M. Gere (11 m), 37. F. Kovács, 77. J. Figúr – 23. a 56. F. Varga, ŽK: 29. T. Hajdúk, 64. M. Róth – 20. R. Gondoľ, 30. T. Palko, 34. R. Szalka, 34. V. Herczeg, 35. E. Čierny, 88. Sz. Bortnyák, R: D. Mano, D: 150. ROŽŇAVA: G. Pulen – Z. Breuer, M. Gere, F. Kovács, J. Figúr, J. Ďuriček (80. P. Husár), L. Strelka (71. J. Korfanta), Á. Lippai, T. Hajdúk, Pa. Gere, M. Róth.

Geča – Krásnohorské Podhradie 7:1 (4:0) G: 1. a 9 (11 m). D. Papcún, 28. M. Figura, 31. M. Pach, 54. P. Varhoľák, 85. Ľ. Leško, 88. J. Bartok (11 m), ŽK: 12. Ľ. Leško – 20. M. Almáši ml., 71. L. Héger, 77. J. Benedik, 88. J. Erdöfalvi, R: M. Filipák, D: 50. KRH. PODHRADIE: M. Manko (64. L. Csákó) – J. Erdöfalvi,R. Kuzma, L. Héger, N. Lükő, K. Zubrický, Cs. Kiss (56. D. Vozár), M. Mészner, Š. Kún, M. Almáši ml. (59. J. Benedik), A. Vaško.Ostatné výsledky 11. kola IV. ligy Juh: Sobrance – Kalša 1:0, Strážske – Veľký Folkmar 2:1, Maria Huta – Hrabušice 3:1, Veľké Kapušany – Krompachy 0:0, Čaňa – Parchovany nedohrané.

Strelci

8 gólov – J. Figúr (Rožňava).5 gólov – L. Héger, R. Kuzma (obaja Krh. Podhradie).3 góly – Pa. Gere, J. Ďuriček, L. Drobňák, F. Kovács (všetci Rožňava).2 góly – M. Almáši ml. (Krh. Podhradie), Á. Lippai, P. Husár, M. Gere (všetci Rožňava).1 gól – L. Strelka (Rožňava).