Sobota, 19. august, 2017 | Meniny má Lýdia

Rožňava získala ďalší bod

V IV. lige Juh odohrali zápasy ôsmeho kola.

Zadné rady Krh. Podhradie sa neraz ocitli v ťažkej situácii.(Zdroj: Peter Podolinský)

KRH. PODHRADIE/ROŽŇAVA. Pre hráčov Krh. Podhradia sa zápas so Sobrancami začal studenou sprchou. Po štvrťhodine prehrávali 0:2 a do konca polčasu bol stav 0:4.

Po prestávke síce hostia poľavili, no domácim sa šance využiť nepodarilo.

Naopak hostia ešte prikrášlili výsledok. Desať minút pred koncom korigoval z penalty M. Almáši ml. na konečných 1:5.

„Prišli sme s ambíciou vyhrať. V prvom polčase nám vychádzalo, čo sme chceli. Dali sme štyri góly. Hrali sme bojovnejšie ako v druhom. Po prestávke sa zápas už len dohrával a aj hráči to brali dosť laxne, aj vzhľadom na výkon súpera. S výkonom som spokojný, aj s výsledkom,“ povedal tréner MFK Sobrance Jaroslav Gomboš.

Treba čo najskôr zabudnúť

Skúsený hráč Krh. Podhradie Jaroslav Piater pozeral zápas z lavičky. Rád by aj hral, no vyradilo ho obnovené zranenie. Jeseň tak využije na doliečenie a cez zimu sa bude snažiť čo najlepšie pripraviť na jarnú časť.

„Ťažko sa mi hodnotí tento zápas. Prvý polčas to bol ako zlý sen. Súper na nás zatlačil a hoci nerád, musím potvrdiť, že v prvom polčase boli od nás o dve triedy lepší. Vyškolili nás neskutočný spôsobom. Hrali rýchly, kombinačný futbal na jeden dotyk. My sme im nechali veľa priestoru, takže sa im hralo dobre. Za stavu 0:4 je ťažko niečo urobiť so zápasom. Cez prestávku sme sa si v šatni povedali poďme do toho, ukážme, že vieme hrať futbal. Očakával som, že súper vzhľadom na náskok poľaví. Nechajú nám priestor a budeme môcť hrať. To sa aj potvrdilo. Vytvorili sme si pár šancí, no nepremenili sme ich. Súper nás potrestal ešte jedným gólom. Je to krutá prehra, no plne zaslúžená. Súper bol fakt o dve triedy lepší. Nám nevychádzalo nič. S predchádzajúcim zápasom v Rožňave sa ten výkon nedá ani porovnať,“ uviedol Jaroslav Piater.

„Potrebujeme zabudnúť čo najrýchlejšie na tento výsledok. Naštartovať od pondelka tréningy a do Rudnian ísť s cieľom bodovať. Už sa to raz musí prelomiť. Verím, že raz budeme mať aj my toľko šťastia, čo naši súperi.“

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Do brány MFK Rožňava sa vrátil skúsený Gejza Pulen

Bod od nováčika

Rožňava sa predstavila na ihrisku Hrabušíc. V závere polčasu vyrovnal na 1:1 J. Figúr. Okrem toho nastrelili brvno aj tyč. Rovnako aj súper mal pár šancí, ale ani on neuspel. Znamená to, že Rožňava má ďalší zápas bez prehry a dvadsať bodov na konte.

Krh. Podhradie – Sobrance 1:5 (0:4

) G: 80. M. Almáši ml. (11 m) – 13. a 16. I. Bandurovych, 24. V. Pyniasko, 38. R. Kostič, 76. Ľ. Legemza, ŽK: 47. N. Lükő, 56. L. Héger, 89. J. Erdöfalvi – 79. P. Dunda, R: V. Michalik, D: 150. KRH. PODHRADIE: M. Manko – J. Erdöfalvi, M. Almáši ml., R. Kuzma, L. Héger, A. Vaško, M. Pollák, N. Lükő, K. Zubrický, J. Benedik (46. A. Prónyai), Š. Kún.

Hrabušice – Rožňava 1:1 (1:1)

G: 32. P. Kukura – 41. J. Figúr, ŽK: 87. L. Jurčo – 0, R: P. Ištoňa, D: 300. ROŽŇAVA: G. Pulen – Z. Breuer, M. Gere, F. Kovács, L. Drobňák (64. P. Husár), J. Figúr, J. Ďuriček, J. Korfanta, Á. Lippai, L. Strelka (87. R. Kúdela), M. Róth (T. Hajdúk).

Ostatné výsledky 8. kola IV. ligy Juh:

Moldava n/B – Veľké Kapušany ?, Medzev – Čaňa 4:2, Kalša – Strážske 3:1, Krompachy – Veľký Folkmar 1:1, Geča – Rudňany 4:0, Parchovany – Maria Huta 0:1.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: IV. a V. liga: Šarišské Michaľany a Sobrance nadeľovali

Strelci

7 gólov – J. Figúr (Rožňava).
5 gólov – L. Héger (Krh. Podhradie).
3 góly – R. Kuzma (Krh. Podhradie), Pa. Gere, J. Ďuriček, L. Drobňák (všetci Rožňava).
2 góly – Á. Lippai, P. Husár, F. Kovács (všetci Rožňava).
1 gól – M. Almáši ml. (Krh. Podhradie), L. Strelka, M. Gere (obaja Rožňava).

1. Krompachy    8    6    2    0    25:2    20
2. Rožňava    8    6    2    0    24:7    20
3. Čaňa    8    6    0    2    21:14    18
4. Kalša    8    5    1    2    25:9    16
5. Medzev    8    4    3    1    20:9    15
6. Sobrance    7    4    2    1    21:5    14
7. Maria Huta    8    4    2    2    17:9    14
8. Strážske    8    4    1    3    22:15    13