Dobšiná sa presadila v derby až po prestávke

(Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|6. sep 2016 o 00:00

Piatoligové derby prinieslo na dobšinské pomery veľa gólov.

DOBŠINÁ. V poradí už jedenáste piatoligové derby sa začalo lepšie pre hostí z Gemerskej Hôrky. Už v 3. min. prekvapil obranu i brankára Dobšinej D. Gere. Domáci sa v prvom polčase dosť hľadali. Príčinou bola aj to, že trénerovi J. Strelkovi chýbalo viacero hráčov základu, a tak nie všetci hráči hrali na svojich zvyčajných miestach. Do prestávky už ani jedna zo strán nedokázala dať gól.

Po prestávke však zo šatní akoby vyšli vymenené kolektívy. Čo predtým domácim nevychádzalo, sa im začalo dariť. Čo však bolo podstatné, začali dávať góly. Už v 46. min. vrátil Dobšinú do zápasu F. Fabián. O necelú štvrťhodinu dostal svoj tým do vedenia. Z hry hostí sa vytratila pohoda z prvého polčasu a nevedeli nájsť spoločnú reč.

Ani za stavu 2:1 však ešte nebolo nič stratené. Veľkú šancu za tohto stavu spálil Szkokan. Domáci dostali na kopačky ešte viac pohody a J. Barnák pridal tretí gól. O štvrtý sa postaral obranca A. Gallo, ktorý si urobil výlet do už rozháranej obrany súpera. Body tak po zlom úvode zostali doma.

Dobšiná – Gemerská Hôrka 4:1 (0:1 )

G: 46. a 59. F. Fabián, 77. J. Barnák, 83. A. Gallo – 3. D. Gere, ŽK: 0 – 76. R. Szkokan, R: M. Macko, D: 200. DOBŠINÁ: Š. Potočný – A. Gallo, M. Gelda, M. Putnocký, J. Barnák, M. Poliak, J. Gelda, L. Greško, R. Gotthardt, M. Majerčák (35. M. Langer), F. Fabián. GEMERSKÁ HÔRKA: O. Siman – M. Lörinc, R. Szkokan, R. Madarász, D. Bodnár, T. Kardoš, A. Izák, V. Kováč (73. B. Vysoký), D. Gere, V. Vávra, T. Galajda (55. R. Ferdinand).

Ostatné výsledky 5. kola V. ligy Koš.-gem.: Malá Ida – Kokšov-Bakša 5:1, Veľká Ida – Košická Nová Ves 2:3, Poproč – Turňa n/B 4:2, Čečejovce – Kechnec 0:0, Ťahanovce – Perín 2:1, Sokoľany – TU Košice 3:2.

Strelci

3 góly – D. Bodnár (Gemerská Hôrka).
2 góly – R. Gotthardt, M. Martinko, M. Putnocký, F. Fabián (všetci Dobšiná).
1 gól – V. Vávra, D. Gere (obaja G. Hôrka), M. Poliak, J. Barnák, A. Gallo (všetci Dobšiná).

Z histórie derby

Sezóna 2015/2016, 9. kolo: Gemerská Hôrka – Dobšiná 1:1, 22. kolo: Dobšiná – Gemerská Hôrka 2:0

Sezóna 2014/2015, 11. kolo: Gemerská Hôrka – Dobšiná 3:2, 24. kolo: Dobšiná – Gemerská Hôrka 2:4.

Sezóna 2012/2013, 8. kolo: Dobšiná – Gemerská Hôrka 2:0, 21. kolo: Gemerská Hôrka – Dobšiná 2:1.