Pondelok, 14. október, 2019 | Meniny má Boris
Nájdete nás na webe

Rožňava vedie tabuľku

V 4. lige sa Rožňave i Krásnohorskému Podhradiu darilo. Oba celky bodovali naplno.

Dôležitý prvý gól Podhradčanov dal v úvode druhého polčasu R. Kuzma.Dôležitý prvý gól Podhradčanov dal v úvode druhého polčasu R. Kuzma.(Zdroj: Peter Podolinský)

ROŽŇAVA/KRH. PODHRADIE. V Krh. Podhradí išlo o veľa, veď domáci ani hostia z Veľkých Kapušian ešte nebodovali. V prvom polčase bolo na oboch stranách pár šancí, no bez gólového efektu. V úvode druhého polčasu domáci zaskočili súpera a R. Kuzma ich dostal do vedenia.

Po tom, čo v 57. min. Tóth nedovolene zastavil domáceho hráča v gólovej situácii, mali Podhradčania o jedného hráča naviac. Prevahu sa im podarilo využiť až v záverečnej minúte, kedy skóroval Héger.

Zaslúžili si bod

„Vyskúšali sme viacerých nových hráčov. Ďalších ešte očakávame, lebo nie všetci spĺňajú štvrtoligové parametre. Sme rozčarovaní z výkonu rozhodcov. Nehovorím, že sme si zaslúžili vyhrať, ale bod sme si zaslúžili. Ukazovali sme to aj na ihrisku, keď sme hrali o desiatich. Prvý polčas sme mohli vyhrať o dva-tri góly. Domácich sme nútili robiť chyby, no nepotrestali sme ich. Dali sme žrď, k tomu ešte pár nájazdov, ktoré sme mali premeniť. Úvod druhého polčasu sme zaspali,“ uviedol tréner MFK Veľké Kapušany Csaba Balog.

„Domácim môžem pogratulovať a verím, že aj my sa chytíme.“

Rýchly gól

„V súboji so súperom zo spodu tabuľky sme potvrdili, že môžeme nejaké body získať. Aj keď sa to rodilo ťažko,“ povedal tréner FK Krh. Podhradie Július Balta.

„Futbal je o chybách. Ten, kto ich urobí viac, ešte nemusí prehrať, ale je väčšia šanca, že príde situácia, z ktorej vieme dosiahnuť gól. Cez prestávku som hráčom prízvukoval, že musia byť rýchlejší v riešení herných situácií. Ak udrú na súpera hneď v prvej minúte druhého polčasu, môže byť z toho gól. Vyšlo to, dostali sme sa na koňa.“

S Pulenom v bráne

V nedeľu predpoludním cestovali Rožňavčania na pôdu Geče. V zápase síce chýbalo trénerovi Dávidovi päť hráčov, no mužstvo aj tak dokázalo zabojovať.

Do vedenia išli po niečo viac ako polhodine hry gólom Ďuričeka. V závere zápasu ukázal svoje umenie aj brankár Pulen, ktorý sa po rokoch znova objavil v drese Rožňavy.

Domáci totiž v nadstavenom čase zahrávali pokutový kop, no Hutter zoči-voči Pulenovi neuspel.

Rožňava tak pridala ďalšie víťazstvo na ihrisku súpera a v aktuálnej tabuľke jej patrí prvé miesto o skóre pred Krompachmi.

Už najbližšiu sobotu privíta Rožňava v očakávanom derby Krásnohorské Podhradie.

Prečítajte si tiež: IV. a V. liga: Šarišské Michaľany a Rožňava vedú Čítajte

Štatistika, IV. liga, 6. kolo

Geča – Rožňava 0:1 (0:1) G: 34. J. Ďuriček, ŽK: 68. M. Sciranka – 11. F. Kovács, 86. J. Ďuriček, R: V. Michalík, D: 200. ROŽŇAVA: G. Pulen – Z. Breuer, M. Gere, F. Kovács, L. Drobňák, J. Figúr, J. Ďuriček, P. Sappanoš, P. Husár (90. T. Hajdúk), J. Korfanta, M. Róth.

Krásnohorské Podhradie – Veľké Kapušany 2:0 (0:0) G: 46. R. Kuzma, 90. L. Héger, ŽK: 0 – 62. J. Hutaj, ČK: 0 – 57. M. Tóth, R: J. Mišenčík, D: 200. KRH. PODHRADIE: M. Manko – M. Mészner, J. Erdöfalvi, M. Almáši ml., R. Kuzma, L. Héger, A. Vaško, M. Pollák (75. D. Vozár), Z. Zdechovan (61. Cs. Kiss), N. Lükő, J. Benedik (55. K. Zubrický).

Ostatné výsledky 6. kola IV. ligy Juh: Maria Huta – Sobrance 1:1, Moldava n/B – Čaňa ?, Hrabušice – Strážske 4:2, Kalša – Veľký Folkmar 2:2, Medzev – Krompachy 0:0, Parchovany – Rudňany 0:3.

Strelci:

5 gólov – J. Figúr (Rožňava).
4 góly – L. Héger (Krh. Podhradie).
3 góly – Pa. Gere, J. Ďuriček (obaja Rožňava).
2 góly – R. Kuzma (Krh. Podhradie), Á. Lippai, L. Drobňák, P. Husár (všetci Rožňava).
1 gól – L. Strelka, F. Kovács, M. Gere (všetci Rožňava).

1. Rožňava    6    5    1    0    20:4    16
2. Krompachy    6    5    1    0    15:1    16
3. Kalša    6    4    1    1    21:6    13
4. Čaňa    5    4    0    1    14:9    12
5. Sobrance    6    3    2    1    16:4    11
6. Medzev    6    3    2    1    14:5    11
7. Maria Huta    6    3    1    2    15:8    10
8. Strážske    6    3    1    2    10:10    10