Rožňavčanov prebudil až inkasovaný gól

V obrane i útoku. Michal Gere (v strede) nielen dobre bránil, ale pridal i gól.
V obrane i útoku. Michal Gere (v strede) nielen dobre bránil, ale pridal i gól. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|23. aug 2016 o 00:00

Futbalisti Krásnohorského Podhradia stále čakajú na premiérové štvrtoligové body.

ROŽŇAVA/ KRH. PODHRADIE. Druhý domáci zápas v aktuálnej sezóne IV. ligy priniesol Rožňavčanom plný bodový zisk. Futbalisti AŠK Maria Huta však neboli jednoduchým a ľahkých súperom. Aj keď mali domáci v druhom polčase jednogólový náskok, vydýchli si až po záverečnom hvizde rozhodcu.

Až do tretice

Hostia, podobne ako domáci, úspešne vstúpili do nového ročníka. Prečo je tomu tak, to ukázali v úvode zápasu. Dokázali sa presadiť v šestnástke domácich, no ich prvé dva góly rozhodca pre postavenie mimo hry neuznal.

Pri treťom aj za pomoci Mišinu už boli úspešní. Odpoveďou Rožňavy bol zvýšený tlak i snaha, no dlho sa im nedarilo presadiť sa. Až dve minúty pred koncom polčasu ušiel po krídle kanonier Figúr a vrátil do domácej šatne viac pohody.

Po prestávke sa domáci vrhli do útoku a po hodine prišla presná strela M. Gereho. Hostia sa ani za nepriaznivého stavu nevzdávali. Domáca obrana však už pracovala spoľahlivo a hlavne obetavo.

Chýbal ešte jeden gól

„My sme chceli do zápasu vstúpiť s tým, že od úvodu zatlačíme na hosťujúcich hráčov. Budeme ich vysoko napádať, nedovolíme im rozohrávku. No stal sa presný opak. Nedokázali sme pokryť ich rozohrávku. Hosťujúci tím má veľmi dobré mužstvo, vedel podržať loptu, vytváral si v strede poľa prevahu. Na čo sme sa najviac pripravovali, boli ich štandardné situácie, no v úvode sme ich absolútne nezvládli. Dvakrát sme inkasovali, bol tam však ofsajd. Skóre tak zostalo 0:0, ale súper ukázal, kde je najnebezpečnejší,“ začal tréner MFK Rožňava Ladislav Dávid.

„Po inkasovanom góle sme ožili, akoby to bola pre nás vzpruha. Zistili sme, že samo to nepôjde a musíme sa oveľa viac snažiť. Súper bol veľmi kvalitný a o výsledku napokon rozhodlo to, ktoré mužstvo chcelo viac hrať a snažiť sa. Kvalita bola na oboch stranách. Nám sa podarilo do polčasu vyrovnať, čo nám veľmi pomohlo, hlavne psychicky. V prestávke sme si v šatni  povedali, že sa musíme viac snažiť, lebo prvý polčas bol dosť bez pohybu. To sa nám aj podarilo. Dokázali sme skórovať aj druhýkrát, len znova nás mrzí, že sme nedokázali premeniť veľké množstvo šancí. Chýbal nám ten poisťujúci gól. A tak hoci sme dominovali, bol zápas až do konca pre nás nervózny.“

Nespokojní hostia

Hostia netajili po zápase nespokojnosť.

„Zápas bol na IV. ligu pomerne dobrý, ak odhliadnem od niektorých situá-cií. Rád by som si pozrel video, či to  naozaj boli ofsajdy. Po faule na nášho hráča rozhodca neodpískal faul. Domáci dali z toho gól a nakoniec dal hráča ošetrovať, čím len potvrdil, že hráč bol faulovaný. Určite sme boli poškodení. Viac k tomu nemám čo povedať,“ zhrnul prezident AŠK Maria Huta Luboš Marcinko.

Čakanie na body

Futbalisti Krh. Podhradia nedokázali pretrhnúť streleckú smolu ani v piatom kole.

Na pôde Strážskeho pokračovali v zahadzovaní šancí. V úvode ponúkli domácim penaltu, po ktorej sa ujali vedenia. Po hodine viedli domáci 3:0. Kanonier Krh. Podhradia Héger potom znížil.

V závere sa Podhradčania nasťahovali na polovicu súpera, no šance zostali nepremenené.