Domáci. Futbalisti Tatrana Betliar.
Domáci. Futbalisti Tatrana Betliar. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|9. aug 2016 o 00:00

Zápasmi prvého kola sa rozbehla najvyššia okresná súťaž.

ROŽŇAVA. O prvú komplikáciu sa ešte pred štartom súťaže postaral Baník Nižná Slaná. Týždeň pred začiatkom súťaže ohlásil svoje odstúpenie zo súťaže. Nováčik z Kružnej tak mal v prvom kole voľno.

Vzhľadom na to, že Nižná Slaná sa považuje za vypadávajúce mužstvo, stratila I. trieda na časti dramatickosti.

Boj o záchranu sa konať nebude. Stále sa však môže bojovať o postup.

Oslabenie nevidieť

Všetky zápasy úvodného kola sa v nedeľu popoludní. Asi najväčší záujem mali diváci o zápas v Krh. Dlhej Lúke. Minuloročný víťaz, ktorý nakoniec zostal v okresnej súťaži a nepostúpil do V. ligy, hostil doma Jablonov n/T.

Domáci prišli počas letnej prestávky o viacerých hráčov základnej zostavy. Brankár Manko a kanonier Héger odišli do štvrtoligového Krh. Podhradia, trojica Bubenčík, Szilágyi a Šomšák posilnila Rožňavské Bystré.

Ďalší hráči odišli do Lipovníka. Opory mužstva však zostali. Už v 2. min. skóroval Klinko, potom dvakrát Korintuš, znova Klinko a Bodnár.

Po prvom polčase tak domáci viedli 5:0. Po prestávke pridal šiesty gól Albert. Hostia sa ku gólom dostali až po prestávke, keď dvakrát skóroval Rohály.

Drnava so šestkou

So šiestimi gólmi v sieti súpera začali aj zvyčajný rival Krh. Dlhej Lúky Baník Drnava. Na domácej pôde hostili Vlachovo a už do polčasu viedli 3:0.

Hostia odpovedali v úvode druhého polčasu gólom Mil. Gála, no potom už skórovali znova len domáci.

Kanonier Szakács

Na nedostatok gólov sa diváci nemohli sťažovať ani v Hrhove. Domáci FK privítal Sokol Rudná a už do polčasu viedol 3:0, neskôr dokonca 4:0. No ani tento náskok hráčov Rudnej nezlomil a postupne sťahovali náskok domácich.

Tretí gól dali v 90. min. a na vyrovnanie už nebolo času. Hrdinom víkendu v Hrhove však bol vekom dorastenec T. Szakács. V sobotu si za dorast pripísal hetrik a tri góly dal aj v nedeľu za áčko.

Hetrik Ďuričeka

Dobre vstúpili do súťaže aj hráči Tatrana Betliar. V súboji s Rožňavským Bystrým sa ujali vedenia po priamom kope I. Lörincza. Ten si takto zaspomínal na časy, keď hrával vo vyšších súťažiach.

Po prestávke sa výkonu nadýchol M. Ďuriček. Koncza v bráne súpera prekonal trikrát a Betliar zvíťazil 4:0.

Nerozhodný polčas

Ďalší hetrik sa zrodil vo Vyšnej Slanej. Hoci v minulej sezóne bola Vyšná Slaná druhá a Honce posledné, v polčase bol stav nerozhodný 1:1.

Záverečná štvrťhodina však patrila Zabrelovi, ktorý ďalšími dvoma gólmi stanovil konečný výsledok 3:1.

Nepremenená penalta

V súboji dvoch mužstiev z konca minulosezónnej tabuľky sa viac darilo Dlhej Vsi. Ujali sa vedenia gólom V. Ferdinanda. Bohúňovo mali na začiatku druhého polčasu výhodu pokutového kopu, no Kubík ju nevyužil. Päť minút pred koncom mali výhodu penalty aj hostia a Mičinsky sa nemýlil.

V kole padli aj dve červené karty, dostali ich Fi. Čapó (Rož. Bystré) a Pa. Hutník (Jablonov n/T.)

Štatistika I. trieda, 1. kolo

Betliar – Rožňavské Bystré 4:0 (1:0)G. 11. I. Lörincz, 58., 63. a 90. M. Ďuriček, ŽK: 16. M. Ďuriček – 10. a 67. Fi. Čapó, 36. O. Šomšák, 50. M. Szilágyi, 81. R. Bubenčík, ČK: 0 – 67. Fi. Čapó, R: J. Gyenes, DZ: P. Béreš, D: 100. BETLIAR: Ľ. Šofranko – M. Árvay, Ľ. Árvay, L. Poťmák (75. D. Poťmák), R. Jakab (73. D. Szilardi), M. Oravec, I. Lörincz, L. Fafrák (56. P. Boroš), R. Fabian, L. Lörincz. ROŽŇAVSKÉ BYSTRÉ: Cs. Koncz – I. Demján, D. Koncz (46. J. Lipták Giba), R. Bubenčík, Š. Dorkin, T. Kuchta, P. Kubej (68. P. Minčík), M. Szilágyi, Ján Urban ml., Fi. Čapó, O. Šomšák (86. Csaba Koncz ml.).

Krh. Dlhá Lúka – Jablonov n/T 6:2 (5:0)G: 2. a 32. R. Klinko, 20. a 28. Cs. Korintuš, 42. Š. Bodnár, 75. K. Albert – 54. a 76. F. Rohály, ŽK: 51. K. Albert, 66. I. Bošela – 0, ČK: 0 – 60. Pa. Hutník, R: D. Poťmák, DZ: O. Vysoký, D: 200. KRH. DLHÁ LÚKA: M. Máté – K. Albert, I. Bošela, A. Kovács, J. Jurini, Cs. Korintuš (60. G. Zsilla), J. Čižmár (80. T. Kuru), M. Lovas (75. J. Rusznyak), Š. Bodnár, P. Klárik, R. Klinko. JABLONOV n/T: R. Balázs – A. Viszlay, M. Fifik, F. Rohály, G. Páll, L. Zajdó, Pat. Milata, Pas. Milata, Á. Kardos (15. P. Ungváry Szabó), Pa. Hutník, M. Szabó.

Drnava – Vlachovo 6:1 (3:0) G: 7. J. Čeľovský, 29. K. Bakoš, 38. a 76. K. Šoltés, 78. a 89, J. Kovács – 55. Mil. Gál, ŽK: 0 – 72. R. Sýkora, 89. J. Matula, R: J. Molnár, DZ: J. Šmelko, D: 100. DRNAVA: D. Zakhar – P. Búlik, E. Polyák, M. Maliňák, J. Görgei, J. Barczi (85. D. Brutovszky), J. Čeľovský, B. Šoltés, K. Šoltés, J. Kovács, K. Bakoš (66. D. Babič). VLACHOVO: M. Pitoňák – I. Gallo, P. Hricko, L. Urban, Mar. Marciš, M. Šivec (46. J. Matula), R. Sýkora, O. Leskovjanský, Mil. Gál, Mil. Schvarz (84. B. Kožár), Š. Brondoš.

Hrhov – Rudná 4:3 (3:0)G: 22. M. Hranyó, 37., 45. a 55. T. Szakács – 60. L. Dávid, 75. M. Chochol (11 m), 90. V. Konček, ŽK: 74. Z. Halász – 81. M. Galajda, 84. Fr. Čapó, R: J. Ször, DZ: Š. Bodnár, D: 70. HRHOV: Z. Halász – J. Ondernický, E. Dévai, Ľ. Bartók, R. Bernáth, R. Kardos, K. Demeter, A. Szirotnyák (86. T. Zsigrai), M. Hranyó, T. Szakács (90. L. Kovács), D. Tobák. RUDNÁ: L. Fabian – O. Sanisló, Cs. Óvary (65. P. Kontra), P. Szöllös, M. Galajda, V. Konček, O. Vysoký, L. Dávid, R. Štefán, Fr. Čapó, M. Chochol.

Bohúňovo – Dlhá Ves 0:2 (0:1)G: 17. V. Ferdinand, 85. P. Mičinsky (11 m), ŽK: 31. L. Kovács, 41. K. Illés, 53. M. Demko, 85. P. Kubík – 37. D. Zsóri, 39. Cs. Flander, 50. A. Labina, 77. M.Pavlínyi, R: M. Uharček, DZ: Z. Kovács, D: 80. BOHÚŇOVO: K. Molnár – L. Kovács, K. Csótó (67. R. Lipták), M. Dorkin (74. D. Csík), T. Antóny, M. Demko (74. Z. Tomi), P. Kubík, R. Kulik, A. Szaniszló, K. Illés, R. Volčko. DLHÁ VES: M. Pavlínyi – A. Labina, G. Beke, A. Örvös, D. Zsóri, V. Ferdinand, P. Mičinsky, M. Makkai (90. Zs. Mezei), G. Ferdinand, N. Kövesdi (85. J. Lökös), Cs. Flander (67. D. Novák).

Vyšná Slaná – Honce 3:1 (1:1)G: 25., 72. a 87. P. Zabrel – 36. S. Dzureň, ŽK: 36. V. Balúch – 0, R: L. Gyenes, DZ: F. Drenko, D: 50. VYŠNÁ SLANÁ: R. Lindák – A. Rogos, M. Hadar, F. Gallo, P. Šimon, P. Zabrel, J. Barnák, Š. Domik, J. Krásny, V. Balúch (56. J. Sentpetery), O. Kračún. HONCE: Joz. Karalo – T. Fandák, J. Sklenár, M. Pástor (46. Ján Karalo), L. Hajdu, J. Pástor, J. Hric, D. Forgáč, M. Vranec, S. Dzureň, O. Varga.

Strelci

3 góly – M. Ďuriček (Betliar), T. Szakács (Hrhov), P. Zabrel (Vyšná Slaná).2 góly – Cs. Korintuš, R. Klinko (obaja Krh. Dlhá Lúka), K. Šoltés, J. Kovács (obaja Drnava), F. Rohály (Jablonov n/T).1 gól – I. Lörincz (Betliar), K. Albert, Š. Bodnár (obaja Krh. Dlhá Lúka), K. Bakoš, J. Čeľovský (obaja Drnava), M. Hranyó (Hrhov), S. Dzureň (Honce), V. Ferdinand, P. Mičinsky (obaja Dlhá Ves), L. Dávid, M. Chochol, V. Konček (všetci Rudná), Mil. Gál (Vlachovo).