Futbalisti Rožňavy vybojovali už siedme treťoligové víťazstvo

Do zostavy MFK Rožňava sa po doliečení zranenia vrátil Peter Štyvar.
Do zostavy MFK Rožňava sa po doliečení zranenia vrátil Peter Štyvar. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|24. okt 2017 o 00:00

Hráči Šarišských Michalian síce hrozili, no Pulen sa prekonať nedal.

ROŽŇAVA. Zápas 14. kola 3. futbalovej ligy sa začal minútou ticha za vynikajúceho hráča Róberta Jakaba, ktorý prehral boj s chorobou.

Za Robom Jakabom
Prečítajte si tiež:

Neubehla ani minúta zo zápasu a hostia vyzvŕtali domácu obranu a nebezpečne zakončili. Svoju pohotovosť ukázal Pulen a domáci si tak mohli vydýchnuť.

O necelých desať minút nato hosťom pomohla tyč. Na ťažkom teréne do konca polčasu videli diváci na oboch stranách len šance.

Vstup do druhého polčasu sa domácim vydaril. Po prihrávke Kovchara sa Svedyuk nemýlil. Gól dodal domácim elánu a podnikali nebezpečné útoky.

V 70. min. kopali domáci roh. Hostia ho síce odvrátili, no lopta sa dostala ku Svedyukovi, ktorého strelu obranca hostí tečoval do vlastnej siete.

Dvojgólový náskok si domáci už udržali, aj keď hostia hrali stále aktívne a nechceli sa s prehrou zmieriť.

Hlasy po zápase

Strelci

6 gólov – A. P. Svedyuk.

4 góly – P. Štyvar.

3 góly – J. Figúr.

2 góly – M. Gallo ml., O. Kovchar.

1 gól – J. Ďuriček, P. Sappanoš, Pa. Gere, F. Kovács, M. Gere.

Tréner MFK Rožňava Ladislav Dávid: „Chceli sme na súpera od začiatku vybehnúť, čo sa nám nepodarilo. Hneď v prvej minúte zápasu mali hostia veľkú šancu. Našťastie do Gejza chytil. Trochu nám trvalo, kým sme sa dostali do pohody. Hrali sme pomaly, akosi ustráchane. Vedeli sme, že súper bude hroziť z rýchlych protiútokov, čo sa aj potvrdilo. Mali dobrý prechod dopredu. Našťastie sme to už potom ustálili. Hoci prvý polčas nebol podľa našich predstáv, v druhom sme si povedali, že musíme oveľa viac makať, lebo je ťažký terén a treba na ňom väčšiu bojovnosť. V druhom polčase všetci hráči ešte zlepšili svoj výkon a myslím si, že sme zaslúžene vyhrali. Rozhodlo to, že my sme dokázali skórovať. Ak by hostia premenili prvú šancu, bol by to dosť problém. V druhom rozhodlo to, že chlapci nastúpili s väčším odhodlaním a bojovnosťou. Pomohlo nám aj to, že sme dali v úvode druhého polčasu gól. Dostali sme sa tak do pohody a súper už potom musel otvoriť hru a mohli sme sa tak viac dostávať do šancí. Škoda, že sme niektoré nepremenili. Súper mal v závere tiež pár šancí. Každopádne si myslím, že sme zaslúžene vyhrali.“

Tréner OŠFK Šarišské Michaľany Ondrej Desiatnik: „Takú šancu, ako sme mali v prvej minúte, musíme premeniť. Domáci mali potom štyri či päť striel, ktoré náš brankár chytil, alebo smerovali vedľa. V druhom polčase sme na pravej strane mali deň otvorených dverí a po centri, keď dvaja hráči len stáli, sme inkasovali. No a za stavu 0:2 ideme sami na bránu a ideme prihrávať. Tak čo chceme. Ideme sami na bránu a nedáme gól. Takto nemôžeme vyhrať. Domácim sa po góloch už darilo. Šance na začiatku sme nepremenili. Potom boli domáci v strede v niektorých fázach lepší ako my a dali nám prvý gól, pekne do prázdnej brány, po centri. To je prvá vec. Druhá, darilo sa im jeden na jedného. Držali si loptu. Keď vediete, už sa vám darí. Náš výkon nebol optimálny a gratulujeme domácim k víťazstvu.“

Domov»Sportnet na východe»Futbalisti Rožňavy vybojovali už siedme treťoligové víťazstvo