Rožňavčania zlomili Čaňu trinásť minút pred koncom

Druhý gól F. Kovács (leží na zemi).
Druhý gól F. Kovács (leží na zemi). (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|13. jún 2017 o 00:00

Krásnohorské Podhradie malo v tomto kole voľno.

Rožňava – Čaňa 2:0 (0:0) Góly: 77. I. Petruk, 87. F. Kovács, ŽK: bez, R: M. Bochnovič, D: 850. ROŽŇAVA: G. Pulen – Z. Breuer, R. Greško (46. J. Korfanta), M. Gere, P. Sappanoš, Zs. Ištók, Pa. Gere, M. Gallo ml. (89. A. Krak), R. Kardos (72. F. Kovács), I. Petruk, J. Figúr.

V dôležitom poslednom domácom stretnutí sa hosťom darilo eliminovať útočné snahy domácich. Aj keď sa snažili ohrozovať brankára Bindu, veľa vyložených šancí do prestávky nemali. Hostia sa spoliehali na úniky a po jednom z nich sa v dobrej šanci v 28. min. ocitol Steininger.

Prvý polčas ukončila strela Greška nad bránu. V druhom polčase sa domáci nasťahovali na polovicu súpera a postupne zvyšovali tlak. Šance boli čoraz nebezpečnejšie, no gól stále nepadol. Po hodine predviedli domáci parádnu akciu, Petruk potiahol, našiel na krídle Pa. Gereho, ktorý centroval pred bránu, no Figúr Bindu neprekonal.

Nasledovali ďalšie šance, v ktorých sa ocitli Pa. Gere, či Gallo. V 72. min. striedal Kovács a priniesol oživenie. Neprešla ani minúta, čo bol na ihrisku a už pohrozil. V 77. min. ušiel Kovács, poslal loptu pred bránu a Petruk nezaváhal. Gól priniesol úľavu domácich a znamenal aj istý zlom. Na konečných 2:0 potom upravil v 87. min. Kovács.

Zápas Rožňava - Čaňa: fotogaléria

12.6.2017

Tréner MFK Rožňava Ladislav Dávid: „Bol to náš posledný domáci zápas v sezóne a veľmi dôležitý. Spočiatku akoby nám do zväzovalo nohy a nedarilo sa nám kombinovať tak, ako sme chceli. Súper hrozil hlavne z nebezpečných brejkov, z našich šancí sme nedokázali vyťažiť gól, dotiahnuť ich do úspešného konca. V druhom polčase sme zvýšili aktivitu a dostať zo seba to napätie. Darilo sa nám to. Vytvárali sme si veľmi veľa vyložených šancí, ale brankár hostí zachytal vynikajúco. Zápas tak bol dlho nervózny, keďže my sme ani stopercentné šance nevedeli premeniť. Fantastickí diváci nás však celý zápas hnali dopredu. Hlavne na konci nám dodali energiu a aj vďaka nim sme dokázali na konci streliť dva góly. Chcem sa im poďakovať, že nám pomohli k víťazstvu. Niektorí hráči nemohli nastúpiť pre zranenia. Kovácsa som poveril druhý polčas, aby išiel na ihrisko, aj za cenu risku, že si môže zhoršiť zranenie. Za to sa mu chcem poďakovať, že sa obetoval pre tím a v dôležitých momentoch zápasu pomohol rozhodnúť o našom víťazstve.“

Tréner FK Čaňa Viktor Kornecký: „Vedeli sme, že Rožňava bude hrať, čo hrala. Prvý polčas sa nám darilo eliminovať ich snahy, okrem jednej vyloženej šance sme ich nepustili do ničoho. My sme sa snažili pohroziť brejkami, čo nám aj dvakrát vyšlo. Len chýbala nám lepšie koncovka, žeby sme trafili bránu. V druhom polčase neostávalo Rožňave len riskovať, hrať otvorený futbal. Podarilo sa jej zatlačiť nás na našu polovicu a postupne si vytvárali čoraz viac šancí a potom už im už v nejakej 70. min. podarilo dať prvý gól, čo zlomilo našich. Domáci pridali ešte druhý gól. Rožňava urobila veľký tlak, my sme boli už veľmi hlboko. Mali sme zatlačených aj siedmich hráčov na našej šestnástke. Už bolo len otázky času, že keby chlapci ten tlak neudržia. To sa domácim aj podarilo, prešla jedna lopta. Po šťastnom centri, keď brankára prelogovali a domáci hráč už doklepol do prázdnej brány. Z našej strany bol dobrý prvý polčas, ak podáme taký výkon aj v druhom polčase, tak Rožňava by mohla mať viac nôž na krku ako mala v druhom polčase. Neviem či to bolo únavou, alebo chlapcom dochádzali sily. Rožňava je kombinačné, dobré mužstvo, chlapci sa veľmi dobre pohybovali a naši mali veľakrát takú fázu, že museli veľmi veľa behať bez lopty, čo im veľa síl. Možno sa to v druhom polčase prejavilo na väčšej únave našich hráčov.“

Ostatné výsledky 29. kola: Hrabušice – Parchovany 3:4, Sobrance – Veľký Folkmar 16:1, Veľké Kapušany – Strážske 6:1, Maria Huta – Medzev 1:0, Rudňany – Krompachy 1:2, Geča – Kalša 3:4, Krh. Podhradie voľno.

Strelci

20 gólov – J. Figúr (Rožňava).
19 gólov – M. Almáši ml. (Krh. Podhradie).
18 gólov – F. Kovács (Rožňava).
17 gólov – R. Kuzma, L. Héger (obaja Krh. Podhradie).
9 gólov – Pa. Gere (Rožňava).
8 gólov – I. Petruk (Rožňava).
6 gólov – M. Gere (Rožňava).
5 gólov – P. Husár (Rožňava).
4 góly – J. Ďuriček, M. Gallo ml. (obaja Rožňava).
3 góly – N. Lükő (Krh. Podhradie), L. Drobňák, Á. Lippai (obaja Rožňava).
2 góly – M. Pollák, A. Vaško, J. Erdöfalvi (všetci Krh. Podhradie), L. Strelka, R. Greško (obaja Rožňava).
1 gól – M. Mészner, I. Oravec, J. Benedik (všetci Krh. Podhradie), P. Sappanoš, J. Korfanta (obaja Rožňava).