Hôrka prišla o body v samotnom závere

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Autor: Roman Guliš)
Peter Podolinský|23. aug 2016 o 00:00

Dobšinčania sa aj v uplynulom kole V. ligy držali svojho plánu nestrácať doma body.

GEMERSKÁ HÔRKA/ DOBŠINÁ. Dobšinčania sa do vedenia dostali už v tretej minúte po góle M. Martinka. Hostia z Kokšov-Bakše v úvodných dvoch kolách prehrali a odovzdaným dojmom pôsobili aj v Dobšinej. V prvom polčase si prakticky nevytvorili ani jednu šancu, po ktorej by ohrozili Potočného v domácej bráne. Na druhej strane si domáci šance vytvárali, no premeniť ich nevedeli. Aj preto bol v polčase stav len 1:0.

Druhý polčas sa síce začal šancou hostí, no po hodine hry sa presadil najprv M. Putnocký a chvíľu po ňom R. Gotthardt. O výsledku tak bo-lo rozhodnuté. Hostia nakoniec predsa len skórovali, keď sa po rohu presadil I. Hriš.

„Keď sme dali gól už v tretej minúte, myslel som si, že dáme súperovi viac ako len tri góly. Toto víťazstvo znamená pre nás veľa. Ukázalo, že ak chceme skončiť v prvej polovici tabuľky, stačí nám vyhrávať domáce zápasy,“ uviedol tréner MFK Dobšiná Július Strelka.

Naprázdno nevyšli v kole ani hráči Gemerskej Hôrky. Na pôde silných Čečejoviec sa v 18. min. ujali vedenia gólom skúseného V. Vávru. Domácim sa prakticky celý zápas nedarilo s výsledkom nič urobiť. Hostia si jednogólový náskok držali, bránili aj za cenu faulov. Nakoniec sa však domácim predsa len podarilo zachrániť aspoň bod. Dve minúty pred koncom sa podarilo vyrovnať J. Juhásovi.

Dobšinej patrí aktuálne piata priečka. Gemerská Hôrka je ôsma.